BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Dzielnice Warszawy – jak wybrać miejsce dla siebie?

29.04.2022 / czytano: 1141 razy


    Nowoczesne mieszkania w Warszawie są tylko jednym
z wielu powodów dużego zainteresowania stolicą.

Jakie są pozostałe? Biznesowe centrum Polski, rozbudowana sfera usług i rozrywki, a w końcu przepiękne miasto z parkami i terenami zielonymi.

Czym więc warto kierować się podczas wyboru dla siebie odpowiedniej dzielnicy?

Na to i inne pytania odpowiemy sobie wspólnie w niniejszym artykule. 


REKLAMANowoczesne mieszkania Warszawa – jedno z głównych kryteriów wyboru
 
Jeśli więc przenosimy się do stolicy lub zastanawiamy się nad znalezieniem sobie w niej nowego lokum – zacząć powinniśmy od spraw najbardziej prozaicznych. A mianowicie od finansowego aspektu całego przedsięwzięcia. 
 
Warto w tym względzie porównać ze sobą ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach. Jeśli tak nabytą wiedzę zestawimy z mapą inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, to otrzymamy listę nowoczesnych osiedli, spośród których dokonamy wyboru. 

Jakie są najtańsze i najdroższe dzielnice Warszawy?
 
Cena za metr kwadratowy mieszkania to z pewnością jedno z podstawowych kryteriów wyboru dzielnicy, na której zamieszkamy. Na wstępie warto zaznaczyć, że w chwili obecnej wartość lokali szybuje mocno w górę. Jest to pospołu powodowane pandemią, wojną na Ukrainie i szalejącą inflacją. Wystarczy wspomnieć, że aktualna cena za 1 m² warszawskiego mieszkania oscyluje wokół 11 481 zł. Do najdroższych dzielnic zaliczamy więc:
 
    • Śródmieście – 16 064 zł/m²;
 
    • Żoliborz – 13 340 zł/m²;
 
    • Wilanów – 13 193 zł/m². 
 
Dla przeciwwagi, dzielnicami, w których cena za m² jest najniższa, są: Rembertów – (8185 zł/m²), Białołęka (8947 zł/m²) i Wawer (9284 zł/m²). Jeśli dodamy, że są to również trzy dzielnice, które posiadają największą ilość parków oraz terenów zielonych, to uzyskamy lepszy już ogląd sytuacji odnośnie do wyboru miejsca na zamieszkanie.
 
Gdzie powstają nowoczesne osiedla w Warszawie?
 
Niskie ceny gruntów mają swoje odzwierciedlenie także w zainteresowaniu nimi deweloperów. Warszawa rozwija swą infrastrukturę mieszkaniową więc głównie na zielonych dzielnicach obrzeżnych jak wspomniany powyżej Rembertów, Białołęka i Wawer. 
 
Potwierdza to spojrzenie na mapę inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Deweloper Victoria Dom – jeden z liderów na polskim i niemieckim rynku budowlanym – wzniósł na Białołęce cztery nowoczesne osiedla: Przystanek Tarchomin, Miasteczko Classic, Nova Sfera i Olchowy Park. Jeśli zaś chodzi o Rembertów, to wzniósł tam osiedle Młoda Wawa. 
 
Trzeba nadmienić, że są to osiedla kompaktowe, tak zwane miasta w mieście, to znaczy inwestycje, które od samego początku swojego funkcjonowania wyposażone są w bogatą infrastrukturę usługowo-rozrywkową. Ta zaś w założeniu ma jednoczyć mieszkańców i pomagać im stworzyć lokalną społeczność. 
 
Bezpieczeństwo poszczególnych dzielnic
 
W ostatnich czasach dużo mówiło się o bezpieczeństwie poszczególnych, warszawskich dzielnic. Każdy z nas chce przecież mieszkać w spokojnej okolicy. Do warszawskiej Pragi przylgnęła kiedyś łatka miejsca niebezpiecznego, w którym zdarzają się napady, pobicia oraz kradzieże. Warto jednak jasno przeciwstawić się temu błędnemu przekonaniu. Od około 10 lat prawobrzeżna Warszawa przechodzi swoją rewitalizację. 
 
Ma ona miejsce częściowo dzięki specjalnie dedykowanym do tego funduszom z Unii Europejskiej. O bezpieczeństwo można ponadto spytać samych mieszkańców Białołęki i Rembertowa. Wedle przeprowadzonych przez branżowy portal badań, są oni jednogłośni i kojarzą swoje miejsca zamieszkania jedynie z rekreacją w parkach zielonych i nowo powstającymi inwestycjami mieszkaniowymi.
 
Wnioski z analizy mapy inwestycji mieszkaniowych w Warszawie
 
Z powyżej przytoczonych argumentów, wysnuć należy kilka wniosków. Przede wszystkim nowoczesne mieszkania w Warszawie powstają tam, gdzie ceny gruntów są najniższe. Ma to swoje oczywiste przełożenie we względnie niskiej cenie za metr kwadratowy nowo powstałego mieszkania. W przypadku wspomnianych już „miast w mieście” reprezentują one wyjątkowo wysoki poziom bytowy. Są ponadto wyposażone w bogatą infrastrukturę handlowo-rozrywkową. 
 
Innym wnioskiem wynikającym z przeanalizowania mapy inwestycji mieszkaniowych jest to, że nowe lokale powstają w dzielnicach o dużym natężeniu parków i terenów zielonych. Stanowią więc lepsze środowisko dla wychowywania dzieci niż ludne centrum miasta. Na koniec warto także wspomnieć, o największej obawie przed nabyciem mieszkania na Rembertowie czy Białołęce, a mianowicie o dalekim dojeździe do Centrum. Czas zerwać również i z tym mitem – osiedla kompletne celowo budowane są bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii miasta, które walnie ułatwiają komunikację.

Więcej: www.VictoriaDom.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA