BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

e-PITy - najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

28.06.2020 / czytano: 995 razy

 
Program e-pity 2020 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2020 w 2021 roku, czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku. Poza najpopularniejszymi formularzami aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników oraz  druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.
W bazie formularzy programu e-pity znaleźć można też oświadczenie emeryta PIT-OP. W aktualnym Programie e-pity, zmieniając rok podatkowy rozliczyć można też PITy za lata ubiegłe.


 

REKLAMAPoprawność Programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami potwierdziło Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (najstarsza - ponad 100 lat tradycji - i największa polska organizacja skupiająca księgowych). Poprawność i użyteczność programu potwierdzają także księgowi oraz doradcy podatkowi, którzy od 10 lat korzystają z aplikacji e-pity wypełniając deklarację swoich klientów – firm i osób prywatnych.
 
Wczytaj sprawdź i rozlicz samodzielnie Twój e-PIT
 
Ministerstwo Finansów udostępniło wszystkim podatnikom, na Portalu Podatkowym (podatki.gov.pl) usługę Twój e-PIT z wstępnie przygotowanymi deklaracjami e-PIT-37 lub e-PIT-38. W Program e-pity możesz bezpiecznie wczytać e-PIT i sprawdzić czy przygotowany dla podatnika ePIT uwzględnia wszystkie przychody, czy naliczone są odpowiednio koszty i czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących ulg i odliczeń.

Program e-pity 2019 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2019 w 2020 roku, rozliczysz także e-PIT dla prowadzących działalność gospodarczą (PIT-28, PIT-36 i PIT-36L), dochody z zagranicy (PIT-ZG) oraz z sprzedaży nieruchomości (PIT-39). Wczytaj Twój e-PIT - sprawdź i rozlicz w e-pity online teraz.
 
Możesz wysyłać e-Deklaracje
 
Program e-pity online obsługuje wysyłkę wszystkich dostępnych PIT-ów przez internet do systemu e-Deklaracje.gov.pl i to zarówno podpisanych kwalifikowanym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail. Użytkownicy naszej aplikacji przesłali już skutecznie ponad 25 000 000 e-deklaracji.
 
Nowość: e-deklarację PIT wyślesz także szybko i bezpiecznie z wersji mobilnej e-pity, prosto z telefonu komórkowego lub tabletu.
 
Szansę na szybszy zwrot podatku z PIT mają płatnicy, którzy rozliczają się drogą elektroniczną - szczególnie na początku roku, gdy do urzędów napływała jeszcze niewielka liczba deklaracji PIT.
 
e-Pisma do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce
 
Program e-pity 2019 pozwala także na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. W aplikacji znajdziesz gotowe wzory najpopularniejszych pism, m.in. wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty czy odroczenie płatności. Program automatycznie wypełni pismo Twoimi danymi, a Ty bez wychodzenia z domu wyślesz swoją e-korespondencję na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą właściwego urzędu skarbowego, wybierając go z listy. Aplikacja umożliwia także e-wysłanie do urzędu własnych dokumentów załączanych z komputera w formie plików *doc, *pdf-a lub za pomocą skanu.
 
Program e-pity najlepszy w Polsce
 
Program e-pity został uhonorowany certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Potwierdzeniem przyznanej nagrody są tysiące pozytywnych opinii, wysokie oceny partnerów oraz branżowych blogerów. A przede wszystkim ponad 30 mln zadowolonych klientów. Program e-pity jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń PIT – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę deklaracji. Skalę działania najlepiej obrazuje fakt z 30 kwietnia 2019 roku, kiedy to system e-pity jednej doby rozliczył ponad 120 000 deklaracji, każdej jednej minuty wypełniano 83 PITy - 1,4 PIT na sekundę.
 
Kwota wolna od podatku PIT za 2019 (2020)

Wynagrodzenia za 2019 rok, dla których zastosowania znajduje skala podatkowa korzysta ze zmienionej w stosunku do roku poprzedniego - wysokości kwoty wolnej od podatku.
 
Kwota wolna od podatku obowiązuje wyłącznie podatników rozliczających przychody wykazywane na PIT-36 lub PIT-37 opodatkowane według skali podatkowej.

Przychody opodatkowane liniowo
(PIT-36L), ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28), z kapi-tałów pieniężnych (PIT-38), ze zbycia
   
nieruchomości (PIT-39) nie uprawniają do kwoty wolnej od podatku. Podobnie nie dają do niej prawa dochody zwolnione z opodatkowania czy rozliczane ryczałtowo (np. umowy zlecenie, dzieło, umowach o wykonania utworu i innych umowach rozliczanych jako tzw. działalność wykonywana osobiście, w których kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł).
 
Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.
 
Szczegóły:   https://www.e-pity.pl/pit-online/  , https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-pit-kalkulator/ , https://www.e-pity.pl/kiedy-zwrot-podatku/   


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA