BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY to już fakt.

06.08.2013 / czytano: 1388 razy

W Nowym Targu zostanie podpisana  Konwencja o utworzeniu Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY . W ten sposób dobiega końca trwający od kilku lat, "złożony proces tworzenia wspólnego, polsko-słowackiego podmiotu prawnego, który powstaje na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1082/2006." - czytamy w materiałach nadesłanych przez  Euroregion Tatry- Jego celem jest dalszy rozwój, ułatwianie i upowszechnianie współpracy transgranicznej na pograniczu polsko-słowackim.

REKLAMA 

EUWT TATRY  według założeń ma być innowacyjnym narzędziem służącym jego założycielom, czyli Związkowi Euroregion „Tatry” z polskiej strony i Združeniu Region „Tatry” ze słowackiej strony, a tym samym samorządom członkowskim obu stowarzyszeń, do sprawniejszej realizacji transgranicznych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie 2014-2020. 

 

 Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY jest pierwszym w Polsce Ugrupowaniem utworzonym przez euroregion, który korzystając ze swoich blisko 20-letnich doświadczeń podjął się wyzwania przekształcenia swojej transgranicznej struktury w nową formę współpracy prowadzonej na wyższym poziomie prawnym i organizacyjnym. Siedziba statutowa Ugrupowania znajdować się będzie w Nowym Targu. 

 

14 sierpnia o godz.10.00 własnie w Nowym Targu zostanie podpisana konwencja Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY, a o 12.30 w Kieżmarku zostana przeprowadzone pierwsze wybory i ustalone władze nowej formacji.

źródło; ET
Urszula Starzyk

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA