BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Francuskie podłogi techniczne z demontażu

18.06.2017 / czytano: 3486 razy


We Francji już od mniej więcej 30 lat powtórnie wykorzystywane są elementy budowlane z budynków rozbieranych ze względu na wysoką cenę gruntów. Co 20 – 30 lat demontowane są biurowce w wielkich miastach, a w ich miejsce budowane są kolejne budynki, służące do czasu kolejnej rozbiórki.
 
W Europie upowszechnia się recykling materiałów budowlanych i elementów wyposażenia. Jedną z firm specjalistycznych, zajmujących się odzyskiwaniem i dystrybucją podłóg technicznych jest polska firma Incomex  www.podlogi-podniesione.com  

 

REKLAMA



Na przykład, w nowo budowanym zespole biur o powierzchni 20 tysięcy m2, w trakcie budowy na 800 m2 zastosowano płyty podłogi bez wykładziny i nagle po założeniu podłogi  inwestor zmienił zdanie, bo dla tej części biurowca znalazł najemcę, który potrzebował podłogę z wykładziną
z laminatu. Zostawiono więc słupki, zdemontowano płyty
i zastąpiono je płytami z laminatem.

A co z tymi nowymi płytami bez laminatu zrobić? Tu interweniuje Incomex, specjalistyczna polska firma organizująca dystrybucję takich materiałów, które świetnie nadają się do dalszego użycia.

W Polsce takie elementy wyposażenia biurowców, jak podłogi montuje się na większą skalę od 10 lat i zapotrzebowanie zwiększa się, a także pojawiają się zamówienia z innych krajów.  - Działamy we Francji,
gdzie praktycznie co 20 lat biurowce wymagają totalnej renowacji, więc burzy się wszystko we wnętrzu, by wszystko zrobić od nowa –
mówi Marek Majchrzak z Incomex.  - A w biurowcach, jak w biurowcach są strefy, które przez najemców były przerabiane 2-3 lata temu, dlatego materiały budowlane są bardzo przydatne do dalszego użycia.
   

Nie tylko we Francji przykłada się dużą wagę do oszczędnego wykorzystania materiałów budowlanych i wyposażenia biur. We wszystkich krajach europejskich rośnie świadomość proekologiczna oraz ekonomiści alarmują, że pogrążymy się w śmieciach, odpadach i marnotrawstwie, jeśli nie będziemy pełniej odzyskiwać materiały, surowce i już wyprodukowane elementy. Racjonalizowanie obiegu surowców i przetworzonych już produktów w gospodarce prowadzi już nawet do koncepcji budowania budynków z elementów modułowych, łatwiej odzyskiwalnych i łatwo ponownie używanych do dalszych budów. 
 
Polska firma specjalistyczna Incomex działająca we Francji już od 15 lat do perfekcji opanowała technologię demontażu podłóg technicznych, właściwego opakowania ich elementów i dostarczania na kolejne budowy. - By ustalać najniższe ceny proponujemy odbiór podłóg prosto z demontażu, co obniża koszty załadunku, wyładunku w celu magazynowania i ponownego załadunku, unikamy tych niepotrzebnych kosztów  - dodaje Marek Majchrzak.  - Idziemy po kosztach “minimum”, o ile nasi klienci z pewnym wyprzedzeniem składają zapotrzebowanie, z określeniem daty odbioru. Mamy też towar w magazynie, który jest niewiele droższy o te koszty ponownego przeładunku i gotowy do natychmiastowego odbioru.
 
      
 
Podłogi są opakowane na paletach drewnianych, spięte taśmami oraz opakowane folią czarną. Natomiast palety ze słupkami są spięte folią w innym kolorze, aby klientowi łatwo było rozpoznać właściwy pakunek. Na każdej palecie jest nalepka ze specyfikacją produktu oraz określeniem producenta. Średnio na ciężarówkę ładuje się 700m2 podłogi. Jedna paleta waży okolo 750 kg,
a na ciężarówce mieści się 25 palet.
 
Specjaliści Incomex  www.podlogi-podniesione.com uruchamiają obecnie linię produkcyjną do renowacji płyt podłóg technicznych. Po tym zabiegu technicznym płyty uzyskane z demontażu zyskiwać będą niemal pierwotny wygląd, po renowacji wizualnie trudne są do odróżnienia od materiałów fabrycznie nowych.
 
Głównymi odbiorcami odzyskanych materiałów są klienci z Francji i Polski. We Francji głównymi odbiorcami są duże firmy budowlane i inwestorzy, gdyż we Francji zastosowanie podłogi z odzysku, powtórne zapewnia naliczanie dla firmy dodatkowych punktów do certyfikacji ekologicznej budynków biurowych. We wrześniu ubiegłego roku jedna z francuskich firm odebrała dostawę 900 m2 podłóg z demontażu, a przed kilkoma miesiącami 960 m2 oraz obecnie jest realizowane zamówienie płyt podłogowych o łącznej powierzchni ponad 1 tysiąca m2.
 
Także firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbierze 1 tysiąc metrów kwadratowych takich płyt. Polskie firmy budowlane też stosują już takie materiały, szanując wymogi ekologii i gospodarności. Dla jednego z polskich kontrahentów Incomex dostarcza po 4 tysiące metrów kwadratowych podłóg. Wymogi Unii Europejskiej wymuszają oszczędne gospodarowanie zasobami, coraz więcej podmiotów krajowych i zagranicznych zgłasza zainteresowanie materiałami z odzysku dostarczanymi przez polską firmę Incomex zaopatrywaną we Francji.
 
Zgodnie z dyrektywą europejską materiały budowlane z demontażu są zaliczane do tzw. grupy zielonej, więc można je swobodnie przemieszczać między krajami UE, pod warunkiem, że w kraju docelowym nie są wyrzucane na składowiska odpadów, a są ponownie użyte lub służą jako surowiec do produkcji innego wyrobu finalnego. Zgodnie z polską ustawą o ochronie środowiska, aby do Polski wwieźć odpady, trzeba uzyskać specjalne zezwolenie w Ministerstwie Ochrony Środowiska na import odpadów.

(ac)


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA