BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy - jaką firmę wybrać ?

05.02.2020 / czytano: 1002 razy


Mamy w naszym kraju aż kilkanaście milionów dachów domów, zakładów produkcyjnych, budynków użyteczności publicznej, a w tym kilka milionów dachów to prywatne domy i budynki gospodarcze.

Wykorzystajmy potencjał swojego dachu i zacznijmy produkować energię elektryczną dzięki własnej elektrowni słonecznej. Realizując taką inwestycję można obniżyć swoje rachunki za prąd nawet do 90% i cieszyć się darmową “własną” energią elektryczną przez okres 40 lat.

REKLAMAFirma AM Group Solar fotowoltaika Bydgoszcz wykorzystuje w takich instalacjach moduły fotowoltaiczne niemieckiego producenta z 15-letnią gwarancją ogólną i 25-letnią gwarancją na moc wyjściową. Instalacja fotowoltaiczna na dachu własnego domu to w pełni ekologiczne rozwiązanie, a przy tym pozwala taka instalacja znacznie zaoszczędzisz środki z budżetu domowego, użytecznie wykorzystując powierzchnię swojego dachu. – Instalacja przez nas montowana działa w oparciu o odnawialne źródło energii – tłumaczą zasadę działania Artur Serkowski i Michał Łanino z AM Group Solar. – Taka instalacja pokrywa znaczną część zapotrzebowania domu na energię elektryczną, bez emisji do środowiska szkodliwych związków chemicznych i gazów cieplarnianych.  
 
 
Elektrownie słoneczne w budownictwie mieszkalnym  

Od momentu uruchomienia własnej instalacji wyprodukowana energia elektryczna jest zużywana na bieżąco,
a jej zapas można magazynować albo oddawać do późniejszego rozliczenia jako prosument, odprowadzając nadwyżkę do lokalnej sieci elektrycznej, z naliczaniem kilowatów samodzielnie wyprodukowanych dzięki własnej domowej instalacji.

Budowa własnej elektrowni woltaicznej to całkowicie bezpieczna i stabilna inwestycja, która nie generuje żadnych kosztów eksploatacyjnych, a dostarcza zapas energii przez wiele lat.  
   

AM Group Solar instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz ma już ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji systemów elektrowni słonecznych.  - Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie na wielu europejskich rynkach, takich jak Niemcy, Francja, Austria czy Holandia, gdzie łącznie w ostatnich latach zbudowaliśmy ponad 6000 kW mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych – podkreślają kompetencje specjalistów firmy Artur Serkowski i Michał Łanino.  
 
Inwestycje realizowane są własnymi ekipami montażowymi. Aby zapewniać najwyższą jakość montażu i efektywność użytkowania, AM Group Solar nie posiłkuje się firmami zewnętrznymi. 
 
 
Jakie są wydatki?  
 
Zakup elektrowni słonecznej kompletnej, z montażem to kwota 29 900 zł brutto. Po uwzględnieniu dotacji: 24 900 zł brutto. Uwzględniając możliwość odliczenia 18% wartości instalacji (pomniejszonej o dotację) od podatku dochodowego to koszt finalny wynosi nieco ponad 20 tys. zł brutto, czyli zwrot z inwestycji kumuluje się już po 5 latach użytkowania instalacji.  
 
Przykładowa fotowoltaika elektrownia słoneczna 6,82 kW rocznie produkuje 6800 kWh. 30% tej energii jest zużywana na potrzeby własne w momencie produkcji, a pozostałe kilowaty trafiają do sieci elektroenergetycznej celem zmagazynowania (później możemy odebrać 80% tej ilości energii w formie upustu za energię).  
 
Czyli w sposób użyteczny możemy uzyskać 5865 kWh energii elektrycznej. Cena energii w chwili obecnej to 0,65 zł/kWh. Czyli w pierwszym roku oszczędzimy 3812 zł. W każdym następnym roku 4% więcej, ze względu na zapowiedziany już wyraźny wzrost cen energii elektrycznej pobieranej przez gospodarstwa domowe. Czyli sumarycznie po 30 latach pracy instalacji zaoszczędzimy 172 400 zł.  
 
Więcej:  www.AMGroupSolar.com

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA