BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jak ekspresowo wysłać paczkę do Anglii?

09.05.2018 / czytano: 3665 razy

 
Obecnie często zdarza się, że część naszej rodziny lub bliscy przyjaciele mieszkają poza granicami kraju. Niekiedy koniecznie potrzebujemy nadać do nich paczkę.

Okazuje się jednak, że mamy z tym spore problemy. Martwimy się, czy przesyłka na pewno dotrze do adresata, będzie bezpiecznie dostarczona i oczywiście czy nadanie jej nie będzie nas kosztowało majątku.

 

REKLAMAPaczki zagraniczne
 
Nietrudno się domyśleć, że przesyłki międzynarodowe będą droższe niż te wewnątrz kraju. Dłużej poczekamy także na jej dostarczenie. Nie powinniśmy się jednak tym martwić, jest to całkowicie normalne. Najszybciej (i najtaniej) zostaną przesłane pakunki do państw znajdujących się w Unii Europejskiej. W ich przypadku czeka na nas także najmniej formalności. Jeśli koniecznie musimy nadać paczkę do państwa spoza tej strefy, liczmy się między innymi z uzupełnianiem 
dokumentacji celnej.

Popularne kierunki

Bez wątpienia z Polski najczęściej wysyłamy przesyłki do Anglii i Niemiec.
Na szczęście nie pociąga to za sobą dodatkowych kosztów. Aby nadać paczkę musimy postępować podobnie jak w przypadku pakunków krajowych.

Zaczynamy od wypełnienia odpowiedniego formularza, który znajdziemy na stronie przewoźnika.

Musimy jednak mieć na uwadze, że nie uda nam się wysłać paczki cięższej niż
   
30 kg i której suma długości i największego obwodu będzie przekraczać 300 cm. Nie zapomnijmy  
również umieścić list przewozowy na paczce. Przed oddaniem jej kurierowi warto upewnić się, że wszystkie dane są prawidłowe.

 
W razie pytań
 
Podczas zamawiania kuriera do Anglii, czy innego kraju w Europie mogą pojawić się liczne pytania. Warto wtedy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Dzięki temu unikniemy ewentualnych pomyłek i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Przy okazji rozmowy z przedstawicielem danej firmy dopytajmy jakich towarów w żadnym wypadku nie możemy nadać, najczęściej należą do nich różnego rodzaju materiały niebezpieczne, alkohol i papierosy.
 
Nadawanie przesyłki za granicę nie jest bardzo skomplikowane. Zamawiając kuriera przez stronę WWW zostaniemy odpowiednio pokierowani przez kolejne kroki, a dzięki specjalnemu numerowi przesyłki będziemy potem mogli na bieżąco śledzić jej położenie.

Więcej: www.sendit.pl - przesyłki międzynarodowe


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA