BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

14.06.2021 / czytano: 1149 razy

 
    Czy lubisz odbierać paczki w paczkomacie? Pewnie tak, ponieważ mają one dużo zalet. Nie musisz z napięciem wyczekiwać kuriera albo prosić sąsiada, aby odebrał za Ciebie przesyłkę. Możesz pojechać po nią o takiej godzinie, o jakiej Ci pasuje.

Jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić jest wyciągnięcie jej w ciągu 48 godzin od odebrania powiadomienia o jej umieszczeniu przez przewoźnika
w paczkomacie. Prawda, że jest to bardzo duża wygoda? A może chcesz zacząć korzystać z paczkomatów, ale nie wiesz, jak to zrobić?

W tym wpisie wyjaśnimy, jak wygląda nadanie paczki
w paczkomacie krok po kroku.

Podpowiemy też, jak szybko i bezpiecznie odebrać przesyłkę!

REKLAMANadanie paczki w paczkomacie – od czego powinieneś zacząć?
 
Nadanie paczki w paczkomacie składa się z kilku etapów. Nie wystarczy, że pojedziesz do paczkomatu i na tym koniec. Zanim wyjdziesz w domu, aby nadać to najpierw musisz złożyć zlecenie oraz wygenerować list przewozowy. Jest on niezbędnym elementem, aby nadanie paczki w paczkomacie przebiegło prawidłowo. Obie te czynności szybko wykonasz w domu. Na pewno sobie z tym poradzisz, bo na stronie internetowej Allekurier, została umieszczona wyjątkowo szczegółowa instrukcja postępowania.
 
Zacznij od zalogowania się na stronie internetowej Allekurier. Następnie zarejestruj zlecenie nadania paczki do paczkomatu. W tym celu musisz wypełnić odpowiedni formularz. Od razu chcemy Cię uspokoić, że nie jest on skomplikowany, ani rozbudowany. Kilka chwil i wszystko będzie gotowe!
 
 
Jak nadać paczkę w paczkomacie krok po kroku?

Wróćmy jeszcze na chwilę do wspomnianego wcześniej formularza. Musisz w nim wpisać wszystkie podstawowe dane. Dzięki nim usługa nadania paczki do paczkomatu będzie mogła zostać prawidłowo zrealizowana. W ten sposób będziesz mógł wygenerować najważniejszy dokument, czyli list przewozowy. Musisz podać w formularzy dane nadawcy i odbiorcy. Niezbędne jest również podanie, co zawiera wysyłana przesyłka, jakie ma gabaryty oraz ile waży. Możesz też wspomnieć o tym, czy chcesz opłacić również usługi dodatkowe.

Mamy tutaj na myśli między innymi potwierdzenie dostarczenia przesyłki SMS-em lub e-mailem. Musisz też zaznaczyć, że sam przywieziesz tę paczkę do paczkomatu, a następnie wydrukować list przewozowy. Wypełnienie formularza jest pierwszym etapem całego procesu pod nazwą nadanie paczki do paczkomatu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom nadanie paczki w paczkomacie nie będzie już żadnym problemem.

 
 
W jaki sposób możesz zabezpieczyć paczkę przed jej wysyłką?

Odpowiednie zapakowanie przesyłki, którą chcesz włożyć do paczkomatu uchroni ją przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście jej zawartość również. Dlatego warto zadbać o to, aby przesyłka była właściwie zapakowana. Jesteś odpowiedzialny za to, aby paczka była odpowiednio zapakowana. Przewoźnik nie odpowiada za to, że zmusiłeś go do transportowania przesyłki w niewłaściwym opakowaniu i w ten sposób pośrednio przyczyniłeś się do jej uszkodzenia.

Każda firma transportowa ma na swojej stronie internetowej odpowiednie wytyczne dotyczące zabezpieczania przesyłek przed ich wysyłką. Najlepiej jako opakowanie zewnętrzne wykorzystaj kartonowe pudełko. Pamiętaj też, żeby dołożyć do niego elementy zabezpieczające, które będą chroniły paczkę przed potencjalnymi wstrząsami. Mogą to być na przykład papiery albo styropianowe pianki. Na koniec nie zapomnij o tym, aby dokładnie owinąć Twoją przesyłkę taśmą klejącą. Najlepiej kilkakrotnie. Wtedy będziesz miał pewność, że zawartość przesyłki nie zginie w czasie transportu. Teraz wystarczy już tylko zanieść paczkę w odpowiednie miejsce i umieścić ją w paczkomacie.

 
 
Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Jeśli zastanawiasz się jak odebrać paczkę z paczkomatu, to już spieszymy z odpowiedzią! Odbiorca otrzyma od przewoźnika szczegółowe instrukcje jak odebrać paczkę z paczkomatu. Najczęściej są one wysyłane zarówno smsem jak i na pocztę elektroniczną. W takiej wiadomości odbiorca otrzymuje nie tylko powiadomienie o tym, że przesyłka została umieszczona w paczkomacie, ale również swój numer telefonu oraz unikatowy kod. Odbiorca musi wpisać swój numer telefonu oraz kod odbioru w odpowiednich miejscach na paczkomacie. Wtedy otworzy się odpowiednia skrytka. Teraz już wystarczy wyjąć z niej przesyłkę i cieszyć się jej zawartością.

Więcej: www.AlleKurier.pl
Publikacja promocyjna.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA