BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jak zoptymalizować koszty przy dużej inwestycji?

05.04.2018 / czytano: 2342 razy


Optymalizacja kosztów jest niezbędna w przypadku dużych inwestycji budowlanych. 

To jeden z trendów, który wręcz na stałe wpisał się w polską branżę budowlaną, gdzie przyjmuje się nowoczesne i niezbędne rozwiązania.

REKLAMAKonstruktorskie rozwiązania
 
Z pewnością, jeżeli deweloper decyduje się na przeprowadzenie optymalizacji w biurze konstruktorskim to może liczyć na kompleksową i profesjonalną realizację zlecenia. Tak jest w biurze Figura.team, gdzie optymalizacja opiera się na szerokiej wiedzy instruktorów z zakresu budownictwa oraz obliczeń. Instruktorzy tworzą od podstaw bądź oceniają istniejące już projekty konstrukcji, uwzględniają projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych, a także oceniają bieżącą
sytuację rynkową wraz z organizacją robót budowlanych.

Na tej podstawie wysuwają rzetelne wnioski, tworząc kompleksową dokumentację z zakresu optymalizacji. 

Optymalizacja ta obejmuje: czas realizacji, wybór najlepszych rozwiązań, wielkość i gabaryty obiektu, a także planowane koszty budowy oraz koszty eksploatacyjne.

Przy wykonaniu optymalizacji uwzględnia następujące czynniki: lokalizacja dużego obiektu, projekt 
koncepcyjny, projekt budowlany oraz
   
planowo określone ramy czasowe wykonania inwestycji. Tak kompleksowa optymalizacja nie tylko opisuje poszczególne sfery, ale i sprawdza, jak one wzajemnie ze sobą korelują.
 
 
Gwarancja bezproblemowej inwestycji
 
Zoptymalizowanie powyżej ocenianych czynników sprawia, że późniejsza inwestycja przebiega bez najmniejszych problemów. Im więcej kwestii podczas optymalizacji jest uwzględnionych, tym większa pewność, że prace wykonawcze na dużej budowie zostaną wykonane bezbłędnie. Najważniejsze jest to, aby dobrze oszacować koszty, ponieważ na tej podstawie podejmie się dalsze decyzje związane z tym, z jakich materiałów korzystać. A to właśnie dobór materiałów wpływa najbardziej na to, jak później toczą się prace budowlane. Optymalizacja kosztów przy dużych inwestycjach jest wobec tego bardzo ważna, zwłaszcza, gdy chodzi o inwestycje mieszkalne.

Więcej: www.Figura.team


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA