BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jaki jest koszt systemu rekuperacji - domowej wentylacji mechanicznej?

11.01.2018 / czytano: 824 razy


Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja to rozwiązanie coraz częściej wprowadzane do nowoczesnych domów.

Pozwala oszczędzać na ogrzewaniu i minimalizować straty ciepła. 

Ile będzie kosztowało zainstalowanie systemu w domu? 

REKLAMAZasada działania wentylacji mechanicznej opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator. Zaawansowany system umożliwia regulowanie przepływu powietrza nawiewanego, a także jego usuwanie z pomieszczeń.  
 
Ile kosztuje rekuperacja? 
 
Rekuperację do Twojego domu może wprowadzić tylko profesjonalna ekipa budowlano-remontowa. Nie zrobi tego zwykły fachowiec, który buduje domy. Potrzeba odpowiedniej wiedzy, aby rozprowadzić po domu kanały wentylacyjne, które będą właściwie działały. Dlatego, trzeba
liczyć się ze zwiększonymi kosztami związanymi z poszukiwaniem odpowiedniej ekipy.  

Jeżeli skorzystamy z usług profesjonal-nej firmy, rekuperacja będzie działała, jak należy. Natomiast nie warto decydować się na z pozoru atrakcyjne ofert, mocno różniące się pod względem cen od ofert profesjonalnych firm. Zawsze jest w tym haczyk, albo raczej wielki hak.

Zazwyczaj podejrzanie niska cena usługi jest związana z gorszą jakością świadczonych usług.
   
 
 
Korzystanie z rekuperacji – koszty
 
Samo zainstalowanie rekuperacji to nie jedyny wydatek, na jaki należy przygotować się wprowadzając ten system do swojego domu. Trzeba pamiętać, że korzystanie z wentylacji grawitacyjnej jest darmowe. Natomiast z wentylacji mechanicznej już nie do końca. Rekuperator napędzany jest energią elektryczną, co wiąże się z podwyższeniem rachunków. Jednak będzie to niewielka różnica, ponieważ większość systemów jest energooszczędnych.

Jeżeli rekuperator zostanie właściwie zainstalowany, do swojego działania będzie potrzebował około 10 W. Oznacza to, że dziennie korzystanie z takiego systemu będzie nas kosztowało około 39 groszy.  
 
Oczywiście to nie jedyne koszty ponoszone przy rekuperacji. Trzeba doliczyć coroczny serwis urządzenia, a także koszt zakupu filtrów i ich wymianę. Nie należy o tym zapominać. Tylko wtedy korzystanie z rekuperacji będzie miało sens i będzie przynosiło spodziewane rezultaty.
 
 
Artykuł opracowali specjaliści od rekuperacji - https://remont.biz.pl

 

Lista komentarzy

17-07-2018 15:07 Paweł25 napisał:
Niezależnie od wysokości tych kosztów warto jest je ponieść, bo już w niedalekiej perspektywie czasu potrafią się nam zwrócić. Ja nie wahałem się ani chwili i zdecydowałem się na instalację rekuperatora, co i Wam polecam.Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA