BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze mieszkania w Krakowie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

04.12.2019 / czytano: 1284 razy


Wybór mieszkania, w którym spędzisz najprawdopodobniej kilkadziesiąt lat życia, należy do najpoważniejszych decyzji w życiu. Na pewno już wiesz, że tak doniosłej decyzji nie można podejmować pod wpływem emocji.

Gdy jednak przeznaczysz na analizę zbyt dużo czasu, mogą pojawić się niepotrzebne wątpliwości. Skup się więc na aspektach absolutnie najważniejszych, które przedstawiliśmy poniżej.

REKLAMAObecna na osiedlu infrastruktura

W naszym mieszkaniu musimy czuć się komfortowo, ale przecież nie będziemy  spędzać czasu tylko w nim! Czasami trzeba wyjść i załatwić jakąś ważną sprawę albo po prostu zrobić zakupy.
W takich sytuacjach chcielibyśmy, by najważniejsze usługi, sklepy i placówki znajdowały się w wygodnej odległości od naszego mieszkania. Jeśli masz dzieci, absolutnie kluczowa jest bliskość żłobka, przedszkola albo szkół.


Zmotoryzowanych powinno interesować, czy będą mieli łatwy dostęp do miejsc parkingowych
- czy to tych znajdujących się w garażu podziemnym, czy na powierzchni. Osoby korzystające raczej z transportu miejskiego muszą sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się odpowiadające
ich potrzebom przystanki. 
   

Mistrzejowicka inwestycja Piasta Towers spełnia ten warunek, gdyż znajduje się niedaleko pętli tramwajowej. 
 

Tereny przeznaczone do spędzania wolnego czasu

Każdemu człowiekowi do szczęścia potrzebny jest kontakt z naturą i rekreacja. Nie można o tym zapominać przy kupnie mieszkania. Dokładnie sprawdź, czy w najbliższym otoczeniu budynku, w którym znajduje się interesujący Cię lokal, znajdują się tereny zielone. Może być to duży park, ale też niewielki skwer, lub nawet tylko alejka z ławkami. Najmłodsi chętnie skorzystają z wyposażonych w wiele różnych rodzajów huśtawek placów zabaw czy boisk. Coraz częściej na osiedlach pojawiają się urządzenia służące do ćwiczeń, które składają się na minisiłownię. Koniecznie zapytaj swojego dewelopera o możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu w pobliżu budynku. Brak opisanych wyżej opcji może mieć bardzo negatywne skutki dla samopoczucia wszystkich członków rodziny! 
 

Ułatwienia w korzystaniu z transportu publicznego

Osoby nieposiadające samochodu (albo świadomie decydujące się na korzystanie z transportu miejskiego) jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze mieszkania powinny uczynić ilość i dostępność połączeń z innymi częściami miasta. Nawet zmotoryzowani mogą wziąć pod uwagę sieć dróg i zastanowić się, z jakich tras będą korzystać najczęściej. Należy jednak pamiętać o perspektywie. W kupionym dziś mieszkaniu będziemy żyć przez co najmniej kilkanaście lat. Sytuacja życiowa jest dynamiczna, mogą więc pojawić się zmiana miejsca pracy albo potrzeb dotyczących infrastruktury. To, co dziś wydaje się idealnym rozwiązaniem, za niedługo może okazać się uciążliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie się najbardziej prawdopodobnych możliwości i podjęcie decyzji o zakupie mieszkania w odniesieniu do nich.

Więcej: https://www.mieszkania.inter-bud.pl
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA