BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jakie urządzenie do mycia podłogi w sklepie?

18.03.2020 / czytano: 1515 razy


Mycie podłogi w sklepie to bardzo istotne zadanie. Z jednej strony czystość podłogi pełni funkcję reprezentacyjną. Klienci po prostu chętniej wracają do miejsc, które robią wrażenie czystych i schludnych, a podłoga pełni tu kluczową funkcję. Z drugiej strony ważne jest tu również bezpieczeństwo i wymogi prawne. W sklepach o średniej i większej powierzchni zdecydowanie najlepiej sprawdzają się automatyczne maszyny czyszczące.

Jak takie urządzenie sprzątające wybrać?REKLAMADlaczego potrzebna jest maszyna do mycia podłóg?

Automatyczne urządzenie do mycia podłogi w sklepie jest potrzebne z kilku powodów.
Po pierwsze jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki takiej maszynie sprzątanie podłogi odbywa się o wiele szybciej, niż gdyby praca miała się odbywać ręcznie. W praktyce jeden

pracownik wyposażony w maszynę umyje podłogę sprawniej i szybciej niż dwóch uzbrojonych w tradycyjne mopy.

Mimo więc, że urządzenie takie to czasem niemała inwestycja, to szybko się ona zwraca. Firma wyposażona w maszynę do mycia oszczędza, a pracownicy mogą zostać oddelegowani do bardziej konstruktywnych zajęć.
 
Innym, ważnym powodem, dla którego 
maszyna do mycia podłóg jest warta zakupu
   
- to jakość mycia. Doświadczenie pokazuje, że podłoga umyta maszynowo jest o wiele czystsza, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody i detergentów.

 
Maszyny zasilane z kabla czy akumulatorowe?

Na rynku dostępne są maszyny zasilane akumulatorowe, oraz podłączane do sieci elektrycznej przy pomocy kabla. W sklepach zdecydowanie bardziej sprawdzają się te pierwsze. Urządzenie
    zasilane akumulatorem może swobodnie poruszać się pomiędzy sklepowymi półkami, a także pracować w sposób nieprzeszka-
dzający obecnym w lokalu klientom.


W wielu modelach naładowany akumulator pozwala na kilka godzin ciągłej pracy, a więc umycie podłogi w sklepie o nawet dużej powierzchni nie stanowi problemu.

Maszyny zasilane z kabla również są używane i sprawdzają się w sklepach, aczkolwiek poleca się je stosować w mniejszych lokalach, a przede wszystkim
po zamknięciu, kiedy kabel urządzenia nie będzie przeszkadzał klientom.
 
 
Jak dobrać odpowiednią wielkość maszyny?

Aby dobrze wybrać wielość maszyny należy kierować się przede wszystkim wielkością sklepu. W sklepach o niewielkiej powierzchni sprawdzą się maszyny w małym rozmiarze, które nie posiadają dodatkowego napędu, a poruszane są siłą mięśni operatora (sama maszyna nie stanowi dużej masy). W sklepach o dużej powierzchni najlepiej sprawdzają się maszyny znacznie większe.
 
Takie urządzenia muszą posiadać dodatkowy napęd. Stosuje się tu urządzenia z trakcją (wyposażone w dodatkowy, wspierający silnik) i maszyny samojezdne.
 
Maszyny nowe czy używane – co wybrać?

W przypadku maszyn używanych plusem jest przede wszystkim niska cena. Kupując takie urządzenie należy jednak dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Liczy się zwłaszcza stan części mechanicznych i stopień zużycia akumulatora. W przypadku maszyn nowych, w razie awarii możemy liczyć na serwis gwarancyjny, aczkolwiek za urządzenie zapłacimy zdecydowanie więcej.
 
Więcej: https://czyszczacamaszyna.pl


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA