BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jeśli potrzebni są pracownicy – pomogą Ukraińcy

12.05.2017 / czytano: 1674 razy


Ukraińska spółka Legalna Praca zaczęła działalność we Lwowie, ale szybko rozwija kontakty, bo zapotrzebowanie na usługi pośrednictwa pracy jest ogromne. Ukraina prze ku strukturom europejskim i coraz liczniej Ukraińcy patrzą na zachód Europy, a po drodze jest Polska.
 
W spółce Legalna Praca zarejestrowanych jest już ponad 400 poszukujących zatrudnienia w Danii, Szwecji, Holandii, także w Polsce. 

REKLAMAZa kilka miesięcy obywatele ukraińscy uzyskają uprawnienia do bezwizowych wyjazdów do krajów. ale nie dotyczy to wyjazdów w celach zarobkowych. Swoboda podróżowania po Europie dotyczyć będzie na razie wyjazdów w celach turystycznych, biznesowych, rodzinnych, ale nie w celu 
poszukiwania miejsc pracy.

Tym niemniej, gdy pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na zagranicznych pracowników,
to uruchamiane są w poszczególnych krajach procedury udzielania formalnych zezwoleń na legalne zatrudnienie i takie kontakty podejmuje ukraińska spółka Legalna Praca.

- Zaczynaliśmy od Lwowa – mówi Aleksander Bosakowski, menadżer spółki. – Ale napływają
do nas liczne zgłoszenia zainteresowanych zatrudnieniem z wielu krajów, dlatego teraz działamy także na Zaporożu, przygotowujemy rozwijanie kontaktów w Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji i w innych krajach. Mamy partnerów współpracy także w polskich miastach.


Agencja pośrednictwa zatrudnienia Legalna Praca działa z pomocą współpracowników w wielu regionach, opiera się na wykorzystaniu niemal nieograniczonych możliwości informacyjnych internetu. Kandydatów do zatrudnienia 
   
zarejestrowanych jest w agencji Legalna Praca już ponad 400. Są to osoby o różnym poziomie wykształcenia, poszukują ofert zatrudnienia zróżnicowanych – od ofert dla pracowników niewykwalifikowanych, po specjalistów wysokiej klasy, wśród których są projektanci mostów, autostrad, inżynierowie, lekarze, pielęgniarki.
 
(ac)

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA