BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kiedy przysługuje samochód zastępczy?

28.03.2020 / czytano: 2671 razy


Wypadek czy stłuczka samochodowa zazwyczaj jest sytuacją, która generuje problemy. Jeśli jesteś osobą poszkodowaną, kłopoty są z reguły równie uciążliwe, jak w przypadku sprawcy. Czy jednak z tego powodu, że to nie twój błąd lub brawura doprowadziła do wypadku, możesz liczyć na specjalne traktowanie?

    • Czy możesz liczyć na samochód zastępczy po wypadku lub awarii,
    • Jak sfinansować samochód zastępczy z oc sprawcy,
    • Samochód zastępczy bezgotówkowo czy najpierw koszty.
 

REKLAMACzy możesz liczyć na samochód zastępczy po wypadku lub awarii?
 
Zazwyczaj kierowcy, których pojazd ucierpiał w wyniku wypadku samochodowego, są jednocześnie najbardziej poszkodowani. Nawet jeśli podczas drobnej stłuczki nie doznają żadnych obrażeń, z pewnością dozna ich samochód, którym się poruszali. Zazwyczaj ubezpieczalnie unikają wypłacania odszkodowania, a pieniądze trafiają na konto późno, często już po naprawie samochodu. Do tego dochodzi czas, kiedy samochód stoi w warsztacie, a kierowca musi na własną rękę szukać pojazdu zastępczego.
 
Oczywiście można liczyć na samochód zastępczy. Warta czy inne Towarzystwa Ubezpieczeniowe umożliwiają zakupienie dodatkowej polisy lub AC. Wówczas możemy z własnych pieniędzy sfinansować sobie samochód zastępczy. PZU i inne firmy często pomijają fakt, że samochód zastępczy przysługuje poszkodowanemu także na podstawie standardowego ubezpieczenia.
 
 
Jak sfinansować samochód zastępczy z oc sprawcy?

Regulacje polskiego prawa i interpretacja Sądu Najwyższego wskazują, że poszkodowany w wypadku samochodowym może liczyć na samochód zastępczy z oc sprawcy. Co więcej, przysługuje nam on bezgotówkowo do czasu usunięcia usterki w prywatnym pojeździe. 
 
Dlaczego tak mało osób o tym wie? Towarzystwa Ubezpieczeniowe często nie mówią nic na ten temat, ponieważ prędzej czy później same będą musiały ponieść dodatkowe koszty. Zazwyczaj bronią się przed tym, podważając zasadność wzięcia samochodu lub nie chcąc zwrócić opłaty. Tymczasem wystarczy sięgnąć po samochód zastępczy od firm, które walkę z Towarzystwem Ubezpieczeniowym mają wkalkulowaną w koszta.
 
 
Samochód zastępczy bezgotówkowo czy najpierw koszty?

Częstym błędem kierowców, którzy decydują się na auto zastępcze, jest wykładanie pieniędzy na jego wynajem. Zazwyczaj ten krok ubezpieczalnie wykorzystują, nie chcą wypłacać pieniędzy. Tymczasem w dobrych firmach zajmujących się tym procesem można wynająć samochód zastępczy bezgotówkowo. Jest to ogromne ułatwienie dla kierowców, a także podstawa do wypłaty gotówki z ubezpieczalni.

Szczegóły: Zastepczy.org 


Publikacja promocyjna

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA