BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kominek? W każdym mieszkaniu w bloku, bez komina

18.05.2016 / czytano: 10788 razy


Iwona Wojtyła projektuje zaskakujące kominki do ustawiania w dowolnym miejscu, bez komina, bez dymu i okopconych ścian.

Bo te kominki są... udanymi imitacjami, rozświetlanymi ciepłym ogniem świec lub wkładu bioekologicznego, świetnie imitującego ogień zwykłego kominka.


REKLAMA 
- Mieszkam w bloku, więc nie mam szans na prawdziwy kominek, a od dziecka poruszała moją wyobraźnię wizja kominka w domowym zaciszu - mówi o początkach pomysłu Iwona Wojtyła, artystka sprzedająca znakomite, dopieszczone imitacje kominków. - Od dzieciństwa miałam ten pomysł połączenia zmysłowego płomienia świec z aranżacją wnętrza z kominkiem.

Pierwszym zamawiającym był mężczyzna, handlowcy mówią, że to przynosi szczęście w biznesie, choć wydawało się początkowo, że raczej kobiety są zainteresowane
wyposażeniem mieszkań.

Tymczasem kupują i kobiety i mężczyźni, bo w zupełnie niewielkiej cenie kupują dzieło sztuki i ten nastrój przytulności mieszkania.

Najważniejszą zaletą imitacji kominków Iwony Wojtyły KominkiDekoracje.pl  jest oczywista dostępność ich ustawienia w każdym mieszkaniu, zwłaszcza w blokach i w innych mieszkaniach czy pokojach bez dostępu do komina.

- Po prostu ustawiamy taki kominek jak mebel, gdzie nam to najbardziej się podoba. To stwarza świetne możliwości ciekawego zaaranżowania mieszkania - wyjaśnia pani Iwona.
   

Imitacje kominków są wykonywane w różnych stylach wykończenia: prowansalskim, retro, art deco, vintage, glamour.  - Najczęś­ciej są zamawiane proste, białe, glam­our albo prowansal­skie – to taki przy­jemny, ciepły styl. Zresztą, odnoszę wraże­nie, że trochę się kłóci to, co jest kre­owane przez architek­tów, pro­jek­tan­tów, gazety wnętrzarskie podpowiadające nowoczesny, nieznośny chłodny min­i­mal­izm, z tym, co ludzie mają w swoich wnętrzach i co po prostu lubią.
 
Jednak górę biorą te tkwiące w nas ciągoty do przytulności, intymności, ciepła domowego ogniska. Ten XIX-wieczny wystrój mieszkań, przypominany w filmach fabularnych, których akcja toczy się w pięknych starych wnętrzach skłania do szukania rozwiązań wystroju wnętrza nawiązujących do tej przytulności. - No i te chwile intymności przy świecach, przy płonącym ogniu i lampce wina - bezcenne - dodaje pani Iwona.
 
Wykonywane są te kominki, czy raczej ich bezpieczne imitacje przez artystkę własnoręcznie, to dlatego są dopracowane, piękne, każdy z nich to dzieło sztuki, ich ustawienie w mieszkaniu nie wymaga żadnych zezwoleń, są po prostu domowym meblem, ale jak przyciągającym uwagę.

    Bo można w takiej imitacji kominka umieścić wkład bioekologiczny, który pali się przez kilka godzin, imitując żar prawdziwego kominka. Można też wstawić świece w dowolnych konfiguracjach, ktore przecież są w sprzedaży w dowolnych kształtach i kolorach. Calości doznań dopełniają olejki eteryczne, współtworzące ten szczególny nastrój przytulności i intymności naszego mieszkania.

Niemal w każdym mieszkaniu łatwo taki nastrój stworzyć, pani Iwona dostosowuje najlepszy wariant wyglądu imitacji kominka do aranżacji pokoju, wystarczy przysłac fotografię pokazującą wnętrze, do którego zostaną przez panią Iwonę zaproponowane najlepsze warianty.

Wszystkie modele kominków są autorskimi projektami Iwony Wojtyły. Wykonuje je ręcznie od pod­staw, raczej nie wykonuje ich pod czyjś pro­jekt.  

Dostosowuje do konkretnego wnętrza kolor i wymi­ary kominków. Sama je ozd­abia. -  Najwięk­szą przy­jem­noś­cią jest dla mnie malowanie — wtedy ujaw­nia się pię­kno kominka. Nato­mi­ast nakładanie gipsu wymaga pre­cyzji, uwiel­biam to robić, to mnie uspokaja.
 
Wykonanie standardowego kominka zajmuje zwykle dziesięć dni, bo kolejne warstwy gipsu i farb wymagają równomiernego schnię­cia, szli­fowa­nia, tworzenia lekkiej kon­strukcji, montowania sztuka­terii i dodawa­nia ozdób. Dlatego na dostarczenie takiej imitacji kominka trzeba poczekać, zwłaszcza że zainteresowanych przybywa coraz więcej, upowszechniają się te kominki. Rodziny, znajomi i sąsiedzi ich posiadaczy także zamawiają podobne do swoich mieszkań.  - Zamówień napływa coraz więcej, ale mam już tak dużą wprawę w ich wykonywaniu, że jeszcze radzę sobie z ich realizacją - zapewnia pani Iwona.
 
Więcej:  www.KominkiDekoracje.pl
 
 
Oprac. na podstawie: www.BabskieBielsko.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA