BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kosmiczne technologie służą pacjentom Origin Polska w Otwocku

25.10.2019 / czytano: 4405 razy

Znana amerykańska firma Motorika USA Inc., specjalizująca się w technologii robotycznych urządzeń rehabilitacyjnych zainstalowała w Otwocku, w Centrum Origin wielozadaniową platformę z modułem wirtualnej rzeczywistości służącą do reedukacji narządów ruchu.
 
Robotyczne urządzenia firmy Motorika USA Inc. będą dostępne na terenie Polski w przyszłości nie tylko w Otwocku, ale sukcesywnie także w innych miastach,
w sieci nowych supernowoczesnych centrów rehabilitacyjnych Origin Polska.

REKLAMAUrządzenie o nazwie ReoAmbulator™ umożliwia terapeutom programowanie ćwiczeń dostoso-
wanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest przeznaczone do rehabilitacji zdrowotnej na-rządów ruchu dla osób cierpiących na zaburzenia i schorzenia neurologiczne, takie jak udary 
mózgu, uszkodzenia rdzenia mózgowego, urazy mózgu, porażenie mózgu, a także dolegliwo-
ści ortopedyczne i pooperacyjne.

Prace nad takimi urządzeniami zaczęli kilkadziesiąt lat temu specjaliści techniki kosmicznej, gdy po pierwszych długotrwałych załogowych lotach orbitalnych okazało się, że ludzki organizm traci tkankę mięśniową z powodu bezruchu i braku ciążenia podczas lotu kosmicznego trwającego dłużej niż 10 dni.
W amerykańskiej stacji kosmicznej Skylab użytkowanej w latach 1973 – 1974 astronauci ćwiczyli na ruchomej bieżni, aby zachowywać sprawność fizyczną, a potem kolejne konstrukcje doskonalono dla potrzeb Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która już od 20 lat okrąża Ziemię. Na jej pokładzie działają podobne stanowiska do ćwiczeń ruchowych dla astronautów.

Z tą tylko różnicą, że pasy podtrzymujące ćwiczącego są w wersji ziemskiej podwieszone u góry i podtrzymują pacjenta, a w wersji kosmicznej takie pasy są zamocowane pod bieżnią. Od dołu przytrzymują, dociskają astronautę do bieżni, aby nie uleciał pod sufit – z powodu pozornego braku ciążenia w stanie nieważkości w locie kosmicznym.
   
 
Te doświadczenia techniki kosmicznej zostały przeniesione na potrzeby pacjentów wymagających rehabilitacji narządów ruchu. Także sportowcy wyczynowi przechodzą treningi i badania 
    wydolnościowe na podobnych stanowiskach.  - Na tym urządzeniu ćwiczą pacjenci po wypadkach oraz
z niedowładem kończyn
– wyjaśnia
dr Rafał Trąbka, dyrektor Oddziału Rehabilitacji Centrum Origin Otwock.
- Komputerowe oprogramowanie pozwala nam precyzyjnie dobrać obciążenia, tempo ćwiczeń, a obraz rzutowany na monitorze poprawia orientację ruchowo-przestrzenną pacjenta, narzuca wymagane tempo ćwiczenia.

Motorika USA Inc., będąca częścią holdingu Hobart Group jest wiodącym
producentem robotycznego sprzętu rehabilitacyjnego na świecie. Naczelną misją firmy jest przy-
wrócenie pacjentom ortopedycznym i neurologicznym możliwości samodzielnego, bezpiecznego
poruszania się, odzyskania samodzielności i prowadzenia aktywnego trybu życia. Motorika może
się poszczycić trzydziestoma patentami i zgłoszeniami patentowymi, w tym opracowaniem dwóch
sztandarowych platform rehabilitacji robotycznej: ReoGo™- urządzenia przeznaczonego do reha-
bilitacji kończyn górnych oraz ReoAmbulator™ - wykorzystywanego przy rehabilitacji kończyn dol-
nych. 
 
Z urządzeń firmy Motorika skorzystało dotychczas ponad milion pacjentów na całym świecie. Jej produkty są dostępne w 33 krajach, w tym USA, Europie i Chinach. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.motorika.com Natomiast holding Hobart Group zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii medycznych w sektorach medycznych poszukających najbardziej zaawansowanych, nowatorskich rozwiązań.  Wciąż rosnące portfolio korporacji jest odbiciem głównych jej zainteresowań, obejmujących zagadnienia dotyczące kardiologii, cukrzycy, neurologii oraz rehabilitacji.

Firmy zrzeszone pod marką Hobart Group zatrudniają łącznie ponad 150 naukowców, inżynierów, specjalistów ds. regulacji prawnych i rynków zagranicznych na 4 kontynentach. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.hobart-group.com


- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości współpracy z Origin Polska – podkreśla Din Hadass, członek zarządu Motorika USA Inc. - Z optymizmem patrzymy na możliwość wprowadzenia do Polski najnowocześniejszego urządzenia do rehabilitacji chodu, które pomoże wielu pacjentom w Polsce odzyskać samodzielność, niezależność i dobre samopoczucie.  
 
Plan współpracy przewiduje wyposażenie w urządzenia firmy Motorika dwudziestu planowanych centrów rehabilitacji Origin Polska. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 10 lat. Origin Polska staje się liderem na polskim rynku rehabilitacji neurologicznej. - Zakup do Centrum Rehabilitacji Origin w Otwocku innowacyjnego urządzenia ReoAmbulator™ firmy Motorika USA Inc. pomoże nam w osiągnieciu tego celu – dodaje Krzysztof (Kristof) Jacunski, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy Origin Polska, stale podróżujący między Kanadą a Polską.
   

Origin Polska została założona w 2013 przez Neila Prashada i Krzysztofa Jacunskiego w celu zapewnienia nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej pacjentom ze wszystkich grup wiekowych oraz organizowania sieci obiektów senioralnych, poprawiających warunki i jakość życia osób starszych. Aby zrealizować tę wizję, Origin Polska projektuje swoje obiekty opierając się na wytycznych architektury terapeutycznej, szkoli personel spełniający najwyższe standardy oraz wyposaża swoje obiekty w najbardziej innowacyjny, supernowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny.
 
Neil Prashad, twórca marki Origin, ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży opieki medycznej. Zarówno on, jak i zespół jego pracowników w Kanadzie wspierają Origin Polska w działaniach zmierzających do stania się liderem w sektorze usług rehabilitacyjnych i senioralnych na rynku polskim.
 
Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.originpolska.com 
 
(mj)


Publikacja promocyjna

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA