BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kotły 5 klasy - ranking

05.05.2021 / czytano: 1067 razy

 
    Stopniowo wymieniane są piece centralnego ogrzewania starego typu, katastrofalnie zatruwające środowisko naturalne na nowoczesne, wysokowydajne, efektywne piece.

Zaawansowane technologicznie, ale tanie kotły na węgiel lub drewno mogą współpracować z buforami ciepła, co zwiększa ich wydajność. Bufor ciepła niweluje znane dotąd uciążliwości związane z obsługą kotłowni.

REKLAMAProducenci pieców prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych modeli. W ofercie Wozny-kotly.pl  z pewnością każdy znajdzie najlepszy model. Dla każdego bowiem inne aspekty będą przeważać przy wyborze kotła na ekogroszek. Dla jednych będzie to cena, dla innych długi okres gwarancji, a dla kolejnych gabaryty i małe szczegóły jak np. gumowe podkładki pod nogi pieca, by jego praca była bardzo cicha.

 
Jaką najważniejszą cechę powinien mieć kocioł na ekogroszek?
 
Trzymając się obowiązującej obecnie normy PN-EN 303-5:2021 oraz designu trzeba stwierdzić, iż jest sporo pieców przeróżnych marek odpowiadających tym wymogom. Każdy dopuszczony do sprzedaży piec co na ekogroszek musi mieć najniższy stopień emitowania zanieczyszczeń do atmosfery.
 
Norma mówi, iż jest to poniżej 40 mg spalin (tlenku węgla, substancji smolistych, pyłów) na jeden metr sześcienny atmosfery. Wymagana jest również absolutna sprawność kotłów. Obecne kotły powinny być w pełni automatyczne, ekologiczne oraz ekonomiczne.
 
 
Jaki kocioł 5 klasy na ekogroszek najlepszy?
 
Trudno ustalić, który piec jest najlepszy, ponieważ najistotniejsze jest indywidualne podejście do potrzeb użytkowników. Ważne jest, by kocioł miał wszystkie normy i certyfikaty, które dopuszczają je do użytku. Warto zwrócić uwagę, czy są na rynku części zamienne. Będzie to oznaczać, że w razie awarii danego elementu, będzie można zastąpić go innym. Brak w ofercie części zamiennych może sugerować, iż trzeba będzie szukać zamienników lub wymieniać cały kocioł.
 
Czasami droższy piec klasy 5 może okazać się tańszy w eksploatacji, poprzez dodatkowe funkcje zmniejszające np. zużycie paliwa. Dużo o piecu można dowiedzieć się z dołączonej do niego instrukcji oraz bezpośrednio od producenta. Przy małych powierzchniach do ogrzania nie trzeba wybierać najdroższego pieca na rynku. Należy kierować się mocą kotła w kW. Każdy z wymienionych pieców poniżej ma gwarancję na 5 lat. Producent pieców dostarczający różne modele na rynek z pewnością przedstawia wszystkie najważniejsze informacje pozwalające w odpowiedni sposób dokonać wyboru pieca.
 
 
Jakie piece 5 klasy kupowane są najczęściej?
 
W rankingu roku 2020 do pierwszej piątki zakwalifikowały się następujące kotły 5 klasy:
 
 
5. Piec 5 klasa 20 kW na ekogroszek, kocioł z podajnikiem żeliwnym FENIKS KOMFORT EKO
 
Wylot kominowy usytuowany jest u góry z tyłu pieca. Producent jest w stanie dopasować rozmiar i kształt czopucha, króćców oraz muf. Piec spełnia polskie normy i europejskie dyrektywy. Podajnik posiada czujność dymu oraz bieg wsteczny. Omawiany kocioł 5 klasy ma palnik i ślimak wykonane z wysokiej jakości żeliwa, odpornego na niszczenie podczas eksploatacji. Do palenia nadaje się miał oraz ekogroszek.
 
 
4. Piec 5 klasa 15 kW, kocioł z podajnikiem PEG 5 (graficzny wyświetlacz) GRAND TECH
 
Jest to piec klasy 5, który podobnie jak poprzednie urządzenia producenta posiada wymaganą normę 5 klasy oraz ecodesign. Potrafi osuszyć w koszu wilgotny opał. Kocioł jest doskonałym połączeniem najwyższej jakości materiałów z których został wykonany oraz starannie przemyślanego zastosowania. Piec 5 klasa na ekogroszek z podajnikiem żeliwnym sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Oczywiście podobnie jak w przypadku inwestycji w inne urządzenia niezbędne jest obliczenie wymaganej mocy kotła, która będzie niezbędna do dobrania właściwego modelu.
 
Sprawność energetyczna kotła jest na poziomie 90,7%. Kocioł pracuje na mocy minimalnej 7,5 kW oraz osiąga sprawność energetyczną 90,1% przy mocy maksymalnej 25 kW.
 
 
3. Piec 5 klasa 38 kW na ekogroszek, kocioł z podajnikiem resortowym LIDER
 
Jego moc to 38 kW, a gabaryty – waga 610 kg, wys. 165 cm, szer. 142 cm. Jest w stanie ogrzać dom o powierzchni 180 m2 i więcej. Kocioł jest liderem wśród produktów klasy 5. Charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością energetyczną, która jest na poziomie 89%. Jest także gwarancją bardzo dużej oszczędności spalanego paliwa. Prosta budowa to gwarancja dostosowana kotła do niemalże każdego miejsca. Produkt obsługuje się bardzo prosto zwłaszcza posługując się dołączoną do zestawu instrukcją.
 
 
2. Piec 5 klasa 75 kW na ekogroszek, kocioł z podajnikiem żeliwnym GK
 
Piec 5 klasa 75 kW na ekogroszek z podajnikiem żeliwnym to kolejna propozycja pieca, który otrzymał wiele certyfikatów. Funkcjonalny i bardzo wytrzymały kocioł z podajnikiem o mocy 75 kW spełni oczekiwania każdego wymagającego użytkownika mającego spore oczekiwania. Piec umożliwia automatyczne dozowanie paliwa, dzięki czemu staje się niemal bezobsługowy. Żeliwo, z którego wykonane zostały elementy podajnika są solidne i trwałe, a także charakteryzują się wysoką odpornością na na wysoką temperaturę.
 
Model GK charakteryzuje się wysoką sprawnością na poziomie 92-94 %.
 
 
1. Piec 5 klasa 15 kW, kocioł z podajnikiem PEG 5 (wyświetlacz kolorowy) GRAND TECH
 
Na pierwszym miejscu znalazł się kocioł z podajnikiem PEG 5 z wbudowanym kolorowym wyświetlaczem umożliwiającym bardzo prostą instalację oraz konserwację urządzenia. Kocioł 5 klasy mocy 15 kW daje się do użytku w gospodarstwach domowych o powierzchni około 150 m2.
 
Szczegóły: https://wozny-kotly.pl/blog/ranking-piecow-na-ekogroszek-2020-jakie-najlepsze/
Publikacja promocyjna.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA