BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Krakowskie Juwenalia już niedługo!

24.04.2018 / czytano: 198 razy

Zbliża się maj, a wraz z nim największe studenckie wydarzenie w życiu Krakowa –Juwenalia. Tegoroczna edycja to prawdziwa uczta dla fanów wszystkich gatunków muzyki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Koncerty będą grane od 15 do 20 maja, w trzech lokalizacjach: na Strefie Plaży AGH (znajdującej się w sercu Kampusu Miasteczka Studenckiego), w pobliżu Klubu Studenckiego Żaczek oraz na scenie przy ulicy Piastowskiej, gdzie starym zwyczajem będzie miał miejsce Wielki Koncert Plenerowy.

REKLAMAWe wtorek 15 maja, Juwenalia Krakowskie z przytupem i pompą otworzy koncert jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie artystów polskiej sceny muzycznej – Sławomira, który odbędzie się na scenie Strefy Plaża AGH. Juwenalia nie mogłyby się obejść bez wyborów Najmilszej Studentki i SuperStudenta Krakowa. O te tytuły będą walczyć reprezentanci krakowskich uczelni biorąc udział w konkurencjach na Scenie Piast tego samego dnia. Imprezę tę poprowadzi Alan Pakosz znany m.in. z Grupy AD HOC, a po zakończeniu wyborów wystąpią Kacper Ruciński i Grzegorz Dolniak.
 
W środę 16 maja ze swoimi fanami na scenie plenerowej przed Żaczkiem spotkają się Juwenaliowi Niepokorni, którymi w tym roku zostali grupa Fisz Emade Tworzywo, The Dumplings, islandzki multiinstrumentalista Ragnar Olafsson, wielonarodowościowy zespół medyczno-muzyczny Mongooz And The Magnet oraz Daniel Spaleniak – człowiek, którego twórczość już nie raz zagościła w zagranicznych produkcjach filmowych. Równolegle na plaży AGH zapanuje rapowa atmosfera, a zapewnią ją Paluch, Rasmentalism oraz Plan Be.
 
Jak co roku w czwartek, 17 maja odbędzie się Koncert Plenerowy na Scenie przy ulicy Piastowskiej. Tym razem przyjął on bardzo krakowską nazwę Wielki Koncert na Polu i zapowiada się bardzo energetycznie. Swoją obecność potwierdzili już stali bywalcy Juwenaliów – panowie z zespołu Happysad, Organek oraz raper Miuosh. Do męskiego grona dołączyła elektryzująca Monika Brodka. Nie jest to jednak jedyny koncert w tym dniu – na juwenaliowej scenie przed Żaczkiem wystąpią Wysoki Lot, Kękę, Zeus oraz jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich raperów, headliner koncertu Quebonafide!
 
W piątek 18 maja starym zwyczajem wyruszy kolorowy Korowód Juwenaliowy. Tłumy studentów z krakowskich uczelni przejdą przez miasto, prezentując swoje niecodzienne stroje, aby pod koniec odebrać klucze do bram miasta od prezydenta Krakowa. Wieczorem na scenie przed Żaczkiem rockowe brzmienie zapewnią: grupa folkowo-rockowa ze Śląska – Koniec Świata, pełna energii i pięknego głosu Daria Zawiałow oraz niezmiennie bezkonkurencyjny zespół Strachy na Lachy. Energię i żywioł będziecie mogli znaleźć także tego samego dnia na Miasteczku Studenckim w strefie Plaża AGH. Na koncercie Rock na Plaży wystąpi zespół Lao Che.
 
Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Dla fanów mocnego brzmienia mamy prawdziwe petardy! W sobotę 19 maja w Strefie Plaża pojawi się grupa, która ostatnio wyprzedaje wszystkie koncerty i jest jednym z największych objawień polskiego metalu ostatnich lat. Na imprezie Zdrada Metalu na Plaży wystąpi Nocny Kochanek. Równolegle pod Żaczkiem na Juwenaliowym Ciężkim Graniu zagra zespół Hunter, jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej muzyki metalowej. Na scenie pojawią się także zespół Kabanos oraz Żywiołak. Z takim zestawieniem szykuje się naprawdę mocna sobota.
 
Festiwal studenckiej zabawy zakończy się w niedzielę 20 maja, a ukoronowaniem będzie Koncert Finałowy, na którym scenę opanują zespoły: NattyDead, Clouds Trips z Niemiec, Enej oraz długo wyczekiwana przez wszystkich studentów grupa Łąki Łan!
 
Oprócz koncertów plenerowych w klubie Studio będą odbywać się wydarzenia towarzyszące Juwenaliom. W poniedziałek 14 maja grupa AD HOC wystąpi na Juwenaliowym Wieczorze Komedii Improwizowanej, na którym artyści oraz publika decyduje o tym… co się wydarzy na scenie. Nie mogłoby także zabraknąć dwóch panów, których studenci darzą szczególną sympatią. 16 maja Bracia Figo Fagot zagrają koncert klubowy. Podsumowaniem wydarzeń w klubie Studio będzie Stand Up na Juwenaliach - Łukasz Lotek Lodkowski i goście, który odbędzie się w dwóch terminach 19 i 20 maja.
 
Zaprezentowane przez organizatorów grono wykonawców zwiastuje niezapomniane muzyczne doznania oraz fantastyczną zabawę podczas Krakowskich Juwenaliów. Bądźcie na bieżąco śledząc fanpage na facebooku oraz stronę www.juwenalia.krakow.pl.
 
 

Program Juwenaliów Krakowskich 2018:
14.05 Juwenaliowy Wieczór Improwizacji (Juwenaliowy bifor)
GRUPA AD HOC
godz.20:00
Klub Studio ul. Budryka 4
 
15.05 Wybory Najmilszej Studentki i Superstudenta Krakowa
Kacper Ruciński i Grzegorz Dolniak
godz.18:00
Scena Piast ul. Piastowska 47, wejście od ul. Gramatyka
 
15.05 Otwarcie Plaży
Sławomir
godz.18:00
Strefa Plaża AGH ul. Rostafińskiego 4
 
16.05 Juwenaliowi Niepokorni
Fisz Emade Tworzywo
The Dumplings
Ragnar Ólafsson
Mongooz And The Magnet
Daniel Spaleniak
godz.18:00
Scena Żaczek UJ al.3 Maja 5
 
16.05 Rap na Plaży
Paluch
Rasmentalism
Plan Be
godz.18:00
Strefa Plaża AGH ul. Rostafińskiego 4
 
16.05 Studio zryje banię
Bracia Figo Fagot
godz.20:00
Klub Studio ul. Budryka 4

17.05 Wielki Koncert na Polu
Happysad
Organek
Brodka
Miuosh
godz.17:00
ul. Piastowska 26 tereny Studium WFiS UJ
 
17.05 Juwenaliowy Koncert Rapowy
Quebonafide
Kękę
Zeus
Wysoki Lot
godz. 19:00
Scena Żaczek UJ al.3 Maja 5
 
18.05 Juwenaliowy Koncert Rockowy
Strachy na Lachy
Daria Zawiałow
Koniec Świata
Godz.19:30
Scena Żaczek UJ al.3 Maja 5
 
18.05 Rock na Plaży
Lao Che
godz.18:00
Strefa Plaża AGH ul. Rostafińskiego 4
 
19.05 Juwenaliowe Ciężkie Granie
Hunter
Kabanos
Żywiołak
godz.19:00
Scena Żaczek UJ al.3 Maja 5
 
19.05 Zdrada Metalu na Plaży
Nocny Kochanek
godz.18:00
Strefa Plaża AGH ul. Rostafińskiego 4
 
20.05 Juwenaliowy Koncert Finałowy
Łąki Łan
Enej
Natty Dead
Clouds Trips
godz.18:30
Scena Żaczek UJ al.3 Maja 5
 
19 i 20.05 Stand Up na Juwenaliach
Łukasz Lotek Lodkowski i goście
Godz.19:00
Klub Studio ul. Budryka 4

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA