Krem pod oczy – technika poprawnej aplikacji
25.07.2021 /
czytano: 1451 razy
|
|
|
Krem pod oczy to równie istotny element codziennej pielęgnacji, jak krem do twarzy. Dzięki niemu jesteśmy
w stanie odpowiednio zatroszczyć się o skórę w tej wrażliwej okolicy, co z kolei przełoży się na jej zdrowy
i młody wygląd na dłużej. Dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę, że działanie takiego kosmetyku jest uzależnione nie tylko od jego dopasowania do naszych potrzeb i odpowiedniej ilości składników aktywnych.
Tak samo istotna jest metoda aplikacji.
|
REKLAMA
Co nam daje stosowanie kremu pod oczy?
Krem pod oczy może się wydawać niepozornym kosmetykiem, tymczasem w gruncie rzeczy jest on niezwykle dobroczynny. Nie należy go przy tym utożsamiać z kremem do twarzy – ten drugi może się nam zupełnie nie sprawdzić, jeśli chodzi o skórę pod oczami. Ma ona nieco inny „charakter” niż cera w pozostałych strefach, co wynika między innymi z jej delikatności i większej podatności na podrażnienia. W związku z tym krem do twarzy, który nie został przetestowany okulistycznie i zaaplikowano go w tym miejscu, może powodować łzawienie czy pieczenie.
Krem pod oczy ma przede wszystkim za zadanie dogłębnie nawodnić i odżywić skórę. Dzięki temu jest ona gładka, miękka i elastyczna, co z kolei przekłada się na opóźnienie zmarszczek, które właśnie pod oczami pojawiają się najszybciej. Oprócz tego krem pod oczy może wspaniale redukować opuchliznę i zasinienia, które mogą być zarówno efektem nieprzespanej nocy bądź nieodpowiedniej diety, jak i wynikać po prostu z typu naszej urody.
Regularne stosowanie kremu pod oczy pozwala nam zatem na dłużej zachować młody wygląd i wypoczęte spojrzenie, nawet jeśli w ostatnim czasie byliśmy narażeni na dużą ilość stresu i brakowało nam chwili na odpoczynek. Zredukuje też ewentualny obrzęk i przyniesie natychmiastową ulgę.
Prawidłowa aplikacja kremu pod oczy
Krem pod oczy może posiadać żelową, kremową lub masełkowatą formułę. Niezależnie od tego, na jaką konsystencję postawiliśmy, warto nie przesadzać z ilością, ponieważ w ten sposób możemy obciążyć skórę, zamiast ją nawilżyć. Tuż przed aplikacją odrobinę kremu warto najpierw rozgrzać między palcami.
Następnie wklepujemy produkt na strefę pod oczami, kierując się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Pocieranie nie jest tutaj wskazanie, bo możemy w ten sposób podrażnić wrażliwą skórę, natomiast ruch wklepujący ma za zadanie równomierne rozprowadzenie kosmetyku i zarazem pobudzenie mikrokrążenia, co umożliwia szybsze wchłanianie się składników aktywnych.
Co szczególnie istotne, krem pod oczy powinien też powędrować na nasze górne powieki. Dlaczego? Tutaj również skóra jest bardzo cienka i delikatna, dlatego z wiekiem zaczyna się marszczyć i nie jest już tak napięta jak dawniej. Dostarczanie jej określonych substancji odżywczych sprawi, że dłużej będzie gładka i jędrna. To nie tylko odejmie nam lat, ale też znacząco ułatwi późniejszy makijaż oczu, jeśli mowa o porannej rutynie pielęgnacyjnej. Dużo łatwiej będzie nam zaaplikować cienie do powiek na wyrównanej, elastycznej powierzchni, na dodatek ich trwałość pozostanie nienaruszona przez dłuższy czas.
Materiał zewnętrzny
Lista komentarzy
Brak komentarzy