BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kult w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju

18.02.2018 / czytano: 261 razy

Wczoraj wieczorem Pijalnia Główna ponownie została rozgrzana do czerwoności. Tym razem stało się tak za sprawą zespoł Kult, który w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie istnienia. Przed koncertem głównej gwiazdy publiczność bawiła się w rytmach muzyki zespołu Seven on Seven.

REKLAMAOd przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne natomiast nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Chyba każdemu znane są takie utwory jak: „Arahja”, „Hej czy nie wiecie”, „Dziewczyna bez zęba na przedzie”, czy „Baranek”. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów. W ubiegłym roku zespół wydał nowy album pt. „WSTYD”, który jest obrazem polskiej rzeczywistości, widzianej oczami Kazika Staszewskiego.

Już w najbliższym tygodniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia z tegorocznego cyklu Krynica Źródłem Kultury. Bilety do nabycia w Pijalni, sieci Empik i na eBilet.pl.

 

fot. wobiektyw.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA