BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

,,Let's sing and play"- I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Podegrodziu

11.06.2012 / czytano: 5551 razy

I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej, który miał miejsce 6 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu  rozpoczął się uroczystym przemówieniem dyrektora ZSPG - mgr Krystyną Dąbrowską oraz przywitaniem wszystkich uczestników konkursu. Obecną na sali była zaproszona specjalnie na tę okazję wójt Gminy Podegrodzie- pani Małgorzata Gromala. Imprezę prowadził Grzegorz Krawczyk- jeden z organizatorów, który na wstępie przedstawił jury w następującym składzie: dr Renata Jonakowska - Olszowska - przewodnicząca jury - nauczyciel śpiewu w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu, a tym samym dyrygent chóru kameralnego Bazyliki Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, jak również członkowie jury: mgr Jadwiga Rysiewicz- lektor języka angielskiego w Instytucie Języków Obcych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu oraz mgr Gabriela Stanny - nauczyciel gry na skrzypcach oraz wokalu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. 

REKLAMAW konkursie wystąpiło 15 zespołów ze szkól podstawowych i 15 grup ze szkół gimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego - łącznie 103 uczestników.

Uczniowie Gimnazjum w Podegrodziu brali aktywny udział w przygotowaniu imprezy: układali krzesła, służyli pomocą w roznoszeniu poczęstunków, rozkładali sprzęt i dbali o dobre nagłośnienie a także aktualizowali listy uczestników Konkursu Piosenki Angielskiej.

Przegląd został podzielony na dwie części: w I prezentowały się szkoły podstawowe, zaś w II- gimnazja pokazując, jak się okazało, nie tylko talenty wokalne, ale także taneczne. Repertuary były wykonywane przy pomocy gotowego lub własnego akompaniamentu. Najczęściej słychać było keyboard, skrzypce, perkusje i gitarę.

                                 

Nagrody przyznawane były od 1 do 3 miejsca. Zwyciężynią kategorii szkół podstawowych została  Marta Pierzchała i Karol Madziar z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy.

,,Jesteśmy spokojne, wszystko pójdzie dobrze. Mamy taką nadzieję”- mówiła Ola Kunicka i Paulina Kożuch z Zespołu ,,The Newcomers” . Nie pomyliły się- zespół otrzymał I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i zachwycił jury repertuarem ,, Dust in the wind” we własnym wokalu i akompaniamencie.
Za nagrodę otrzymali puchary. Dodatkową atrakcją spotkania była ,,Nagroda Publiczności” przyznana indywidualnej osobie, która najbardziej spodobała się widowni. Został nim Piotr Łatka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Olszance.

                                             

-,,Musze stwierdzić, że występy muzyczne były bardzo zróżnicowane i prezentowały bardzo wysoki poziom pod względem zarówno językowym jak i wokalnym ‘’– mówił Władysław Ścianek - emerytowany Dyrektor Kuratorium Oświaty - ,,Wielkie słowa uznania należą się nauczycielom - gratuluję im trafnego wyboru utworów i odpowiednio dobranych głosów”- dodał gość festiwalu.

Na twarzach jury i publiczności malował się uśmiech i zadowolenie, wiec można powiedzieć, że konkurs bardzo się udał.

fot. elż
Elżbieta Ligas

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA