BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

LIM TRIO, czyli muzyka Ziemi Limanowskiej w sądeckim ratuszu

19.03.2014 / czytano: 5091 razy

Koncert w krakowskim Piec’ Art dopiero przed nami (27.03.2014, godz. 21.30), a już następne wydarzenie sygnowane marką SURREAL PLAYERS daje o sobie znać… Duet Magda Pluta/Krystian Jaworz po raz kolejny wzbogaca swoje brzmienie, i po raz kolejny sięga po skrzypce Renaty Boruckiej. Już 3 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Reprezentacyjnej Sądeckiego Ratusza wystąpi Projekt LIM TRIO. W programie koncertu muzyka Ziemi Limanowskiej okraszona autorskimi kompozycjami Surrealsów. Gościnnie wystąpi Marta Matusik.

REKLAMAKoncert projektu LIM TRIO to kolejne wydarzenie z cyklu „Salon Muzyczny”, którego szefem artystycznym  jest mgr Katarzyna Kierzkowska – wicedyrektor PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Współorganizatorem „Salonu Muzycznego” jest Prezydent Miasta Nowy Sącz – Ryszard Nowak. Na koncertach  występują wybitni muzycy związani z nowosądecką Państwową Szkołą Muzyczną oraz regionem.
 
Zespół LIM TRIO tworzą:
 
Renata Borucka, rodowita Limanowianka. Absolwentka Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Związana na stałe z kwartetem smyczkowym Marlena Quartet i zespołem muzyki barokowej Acclamatione Divoce. Prowadzi również klasę skrzypiec w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu i Szkole Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej.
 
Magda Pluta, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Muzyk sesyjny. Współtworzy grupy Surreal Players i Samech. Dokonała licznych nagrań dla takich twórców jak Anna Treter, Jan Hnatowicz, Zbigniew Preisner, Andrzej Zarycki. Ma na swoim koncie udział w nagraniach na płyty wydane przez prestiżową wytwórnię Tzadik ( z zespołami Samech, 2012 i Bester Quartet, 2013).
 
Krystian Jaworz, absolwent Wydziału Instrumentalnego krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki oraz fortepianu jazzowego. Grający na stałe w formacjach Gurgul Band, Groove Set, Giles Barratt and the Kino Orchestra. W latach 2008-2011 klawiszowiec legendarnego zespołu Pudelsi. Prowadzi klasę trąbki w PSM I st. w Limanowej oraz SM I st. w Dobrej.
 
gościnnie Marta Matusik – śpiew
słowo o muzyce – Olga Bolanowska
 
LIM TRIO
Nowy Sącz – 03.04.2014 – Ratusz, Rynek 1
Start: 18.00
Wstęp wolny
 
*****
 
Grupę SURREAL PLAYERS tworzą absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej: jazzowy pianista, kompozytor i aranżer Krystian Jaworz oraz wiolonczelistka Magda Pluta. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już na swoim koncie ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Gurgul Band, Pudelsi, Samech). 
 
Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej, będące fuzją dotychczasowych inspiracji i doświadczeń obojga artystów. Punktem wyjścia jest forma piosenki, którą twórcy przeistaczają w instrumentalne utwory o bogatej harmonii, niestandardowym, często eksperymentalnym brzmieniu i mocno rozbudowanych fragmentach improwizowanych.
 
W twórczości SURREALSÓW elementy jazzu, muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej łączą się w spójną, wyrazistą, ekspresyjną całość, którą jednak ze względu na brak nurtu dominującego trudno sklasyfikować.
 
Oprócz intuicji i wrażliwości członków zespołu łączy nałogowe picie kawy, zamiłowanie do sportów zimowych oraz skłonność do abstrakcji i surrealizmu.
 
Obecnie duet pracuje nad swoim debiutanckim albumem, próbki płyty dostępne są na stronie zespołu: www.surrealplayers.com.
 
Kontakt z Surreal Players:
601-059-742
502-542-442
 
surrealplayers.duo@gmail.com
www.facebook.com/surreal.players
 
(oprac. Bartosz Szarek)
Fot.  facebook.com/surreal.players
 
www.TwierdzaWyobrazni.pl

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA