BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Literatura faktu i reportaże. Co warto przeczytać?

15.09.2020 / czytano: 1025 razy

 
Literatura faktu to niezwykle interesująca forma literacka, której fabuła dotyczy autentycznych wydarzeń czy postaci. Do tego gatunku zaliczamy przede wszystkim reportaże, pamiętniki, biografie, wywiady oraz dzienniki.

Książki z tej dziedziny mają charakter dokumentalny, czasami bywają jednak beletryzowane.

Jakie pozycje z literatury faktu warto przeczytać?


 

REKLAMAMilena Rachid Chehab – Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym

Ta książka o dość przewrotnym tytule to propozycja dla wszystkich Polaków, którym wydaje się, że znają kraj Elżbiety II bardzo dobrze. Autorka pokazuje w swoim reportażu jednak, że Anglia to nie tylko Królowa, angielski humor, czarne taksówki czy czerwone budki telefoniczne. Milena Rachid Chehab rozmawia z kilkoma bardzo barwnymi i różniącymi się od siebie postaciami zamieszkującymi Anglię, które skutecznie udowadniają, że kraj ten jest wbrew pozorom niesamowicie egzotyczny. Książkę można nabyć w księgarniach internetowych, np. w Księgarni Internetowej Arkady.
 
Bilton Nick – Król Darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę

Darknet to miejsce, do którego nie dostaniemy się z poziomu wyszukiwarki Google, do której przyzwyczajony jest każdy z nas. Aby dostać się do miejsca, w którym można kupić narkotyki, broń, ale też konto na Netflixie, niezbędne jest specjalne oprogramowanie. Bestseller "New York Timesa" to reportaż przedstawiający jedno z najważniejszych śledztw w historii USA, dotyczące wirtualnego kartelu. To literatura faktu obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się cyberżyciem, ale również historiami ze świata przestępców.
 
Filip Springer – Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast

W 1999 roku 31 miast w Polsce utraciło status stolicy województwa. Filip Springer odwiedził wszystkie z nich, przejeżdżając całą Polskę, aby dokładnie poznać historie tych miast i porozmawiać z ludźmi, którzy tam żyją. Przeprowadził rozmowy zarówno z artystami, przedsiębiorcami, jak i bezrobotnymi. Aby to zrobić, odwiedził wiele lokalnych miejsc – kawiarni, warsztatów, upadłych fabryk, dworce czy nawet restauracje McDonald's. Z książki wyłania się interesujący, ale niejednoznaczny obraz naszego kraju. Książka zdecydowanie do przeczytania dla każdego fana reportażu.
 
Piotr Milewski – Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

Jeśli zastanawiałeś się, jak wygląda prawdziwe życie Japończyków, którzy pracują w korporacji – koniecznie sięgnij po pozycję Piotra Milewskiego! Autor książki mieszkał kilka lat w Japonii i przedstawia historię obcokrajowca, który zatrudnia się w jednej z dużych japońskich firm. Czytelnik towarzyszy bohaterowi podczas przesiadywania długich godzin w biurze, narad firmowych, weekendów z kolegami z pracy czy z prezesem. Jak wygląda praca i odejście z japońskiej korporacji? Tego dowiecie się od tego bestsellerowego autora reportaży!

Więcej: w Księgarni Internetowej Arkady.info
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA