BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Marmolit

16.10.2020 / czytano: 1270 razy

 
Ladnydomek.pl to serwis informacyjny stworzony dla tych, którzy interesują się budownictwem, estetyką wykończeń, wyposażeniem wnętrz, także nowościami na rynku meblarskim. W działach tematycznych: Budowa, Design, Meble, Ogród, Porady - znaleźć można propozycje, jak urządzić przytulny salon, nowoczesną łazienkę, czy funkcjonalny i piękny pokoik dla dziecka.
Jedną z propozycji elementów wykończeniowych są tynki mozaikowe, ze względu na estetykę, uniwersal-
ność i odporność na czynniki atmosferyczne oraz duży wybór kolorów.

 

REKLAMAMalowanie ścian, czy tapetowanie są typowym wykończeniem ścian. Jednak wiele osób poszukuje czegoś wyjątkowego i chce stworzyć efektowne i ciekawie wyglądające wnętrze. Oferta materiałów wykończeniowych odpowiada na potrzeby każdego klienta. Także tych klientów, którzy mają wyższe wymagania co do aranżacji ścian, zarówno zewnętrznych, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych i innych użytkowych, w tym kuchennych. Szczególnie ciekawą propozycją jest coraz bardziej ostatnio popularny tynk dekoracyjny - marmolit.
 
 
Uniwersalny tynk dekoracyjny
 
Marmolit to produkt uniwersalny – może być wykorzystany wewnątrz budynku i jako dekor na zewnątrz. Sprawia, że wnętrze lub bryła domu nabierają efektownego wyglądu i pięknie prezentują się w słoneczne dni. Tynk marmolit ma w składzie masę żywiczą, w której zatopione jest naturalne kruszywo.
 
Tynk mozaikowy wykorzystuje się nie tylko do dekoracji, ale także do ochrony konkretnej powierzchni przed zabrudzeniem. Marmolit można położyć w każdym miejscu wewnątrz i na zewnątrz domu, z wyjątkiem podłogi. Marmolit jest odporny na wilgoć, więc można go stosować także w kuchni i łazience. Znakomicie sprawdza się na klatkach schodowych i w przedpokojach.
 
W pomieszczeniach kuchennych marmolit pięknie wyglądają pomiędzy górnymi, a dolnymi szafkami w kuchni, a do tego chroni ściany przed wilgocią i zabrudzeniem.
 
Jest odporny na mróz. Dostępny jest w formie łatwej w użyciu pasty. Najczęściej stosowany jest jako wykończenie podmurówek, słupów lub ogrodzenia. Marmolit znakomicie komponuje się
z ceramicznymi i kamiennymi płytkami. Marmolit znajduje także zastosowanie w przedpokojach
i klatkach schodowych.
 
Właściwości marmolitu
 
Marmolit jest odporny na wilgoć, mróz i zabrudzenia. Zastosowana do jego produkcji żywica uniemożliwia wnikanie wody w powłokę i jednocześnie pozwala na odparowywanie wilgoci na zewnątrz. Oznacza to także, że marmolit jest łatwy w zachowaniu czystości – można go myć,
a nawet szorować, kiedy zajdzie potrzeba, bez ryzyka zniszczenia.
 
Tynk mozaikowy jest odporny na porastanie przez mikroorganizmy. Oddziaływanie słońca ma istotny wpływ na intensywność koloru marmolitu. Tynk mozaikowy doskonale imituje kamień naturalny, ale jego cena jest znacznie niższa niż koszt zakupu kamienia. Jeżeli marmolit ma służyć do upiększenia ściany w domu, to najlepiej wybrać produkt z mniejszym kruszywem, ponieważ taki tynk szybciej przykleja się do ściany. Tynki mozaikowe dobrze wytrzymują duże wahania temperatur i anomalie pogodowe. Tynk z marmolitu ma sporą elastyczność, dzięki czemu nie ulega przedwczesnemu zniszczeniu.
 
Niewskazane jest nakładanie tynku w czasie deszczu i podczas upałów, ponieważ może
to negatywnie wpłynąć na jego wygląd.
 
Imitacja naturalnych kamieni
 
Tynki mozaikowe zyskują ogromną popularność i jest stosowany powszechnie w budownictwie
i coraz częściej w wykończeniu wnętrz. Niektóre kolory marmolitu świetnie imitują naturalne kamienie, np.: granit i pięknie prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach.
 
Więcej porad i propozycji: portal budowlany i ogrodniczy Ladnydomek.pl

Publikacja promocyjna

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA