BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Maszyny czyszczące w branży sprzątającej

24.10.2017 / czytano: 1204 razy


Wiele firm sprzątających korzysta ze specjalnych maszyn czyszczących. Nabywają je na różnych zasadach – może być to wynajem, ale także samodzielny zakup bądź leasing.

Profesjonalna firma w dzisiejszych czasach nie może istnieć bez dobrze dobranego sprzętu.

REKLAMADuża konkurencyjność na rynku sprawiłaby, że okres istnienia działalności byłby bardzo ograniczony. Na rynku można dostać zarówno konkretne specyfiki do sprzątania, ale także maszyny czyszczące nie wymagające ich użycia. Zaopatrzenie się w tego rodzaju maszyny może 
być bardziej przyjazne dla środowiska. 

Prąd czy własny zasilacz? 

Maszyny czyszczące mogą być ,,napędzane” na różne sposoby. Mogą  mieć własne źródło zasilania w postaci baterii, lub zwyczajnie działające na prąd.

W zależności od tego, jakie powierzchnie są sprzątane, wybór sprzętu jest zróżnicowany. Małe powierzchnie z licznymi zakamarkami będą wymagały tego, aby maszyny czyszczące miały własne źródło energii. 
 
Są one również inaczej zbudowane
i oczywiście droższe. Można to 
   
potraktować jako zaletę i wadę. Właściciele mogą być zadowoleni, ponieważ większy nacisk na sprzątaną powierzchnię może okazać się bardziej owocny w efektach działań – zwłaszcza w przypadku bardzo zabrudzonych powierzchni. 
 

Maszyny czyszczące, a powierzchnia 

Maszyny czyszczące dobierane są do sprzątanych powierzchni i ewentualnego profilu firmy. Jeżeli jest nastawiona tylko na małe domki i prywatne zlecenia, zaopatrywanie się w drogie maszyny nie ma większego sensu. 
 
W grę wchodzi także rodzaj nieczystości, jakie muszą zostać usunięte. Małe pomieszczenia, korytarze, będą wymagały dużo lżejszych maszyn, aby móc się z nimi swobodnie poruszać. Im większa powierzchnia, tym maszyny czyszczące automatycznie rosną. 
 

Pojazdy czyszczące 

Widywane są najczęściej w wielkich biurowcach, galeriach handlowych czy dużych supermarketach. Pojazdy czyszczące w takich warunkach sprawdzają się świetnie oraz dają także dużo większy komfort pracy. Nie są one rzecz jasna podłączane do prądu – posiadają własne źródło zasilania. Czas pracy takiego urządzenia jest oczywiście ograniczony względem zużycia energii.

Maszyny czyszczące tego typu posiadają także wygodne siedzenie dla osoby sterującej. Większość modeli posiada także różnego rodzaju komory. Do nich nalewa się poszczególne środki czystości. Dozowanie wszystkich płynów może być sterowane za pomocą odpowiedniego panelu, w jaki wyposażony jest pojazd czyszczący. Także intensywność wykonywanych działań na powierzchni może być regulowana.


Więcej: www.FairPlayPlus.pl


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA