BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Meble indyjskie – jak o nie dbać?

03.02.2017 / czytano: 1678 razy


Przepadasz za stylem orientalnym w aranżacji wnętrz? W takim przypadku na pewno w twoim posiadaniu są też meble indyjskie. Tego rodzaju umeblowanie jest produkowane z naturalnego drewna gatunków egzotycznych, które nie rosną w Polsce.

W związku z tym wymagają one też odpowiedniego traktowania, aby pięknie prezentowały się na długie lata.

REKLAMA



Meble produkowane w Indiach zachwycają swoim wyglądem. Są to przede wszystkim meble produkowane całkowicie ręcznie, dlatego są jedyne w swoim rodzaju. Do ich produkcji wykorzystuje się takie gatunki drewna jak drewno tekowe, mango, wenge, merbau, palisander, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Drewna te cechują się 
głównie ciemniejszą kolorystyką i dzięki temu świetnie sprawdzają się też w przestrzeniach urządzonych w stylu kolonialnym.

Drewna gatunków egzotycznych,
z których wykonuje się
 meble indyjskie, są znane ze swojej „tłustości”. Oznacza to, że zawierają one duże ilości naturalnych wosków i olejów,
które odpowiedzialne są za zabezpieczenie drewna przed
   
czynnikami zewnętrznymi. W związku z tym drewno to jest mniej narażone na wysychanie i wypaczanie, może być nawet stosowane w kuchniach czy łazienkach, czyli w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć.

Chociaż drewno to jest odporne, to jednak nie oznacza to, że nie należy go pielęgnować. Bez właściwej konserwacji może zacząć niszczeć, na przykład wysychać, pękać, przebarwiać się. W sklepach możemy znaleźć wiele różnych preparatów do pielęgnacji mebli indyjskich i kolonialnych, ale nie każde nadają się do tego celu. Warto przede wszystkim postawić na naturalne produkty, na przykład na wosk pszczeli, emulsje na bazie wosków i olejków, specjalne aerozole, które zawierają dużą ilość wosków i olejków do drewna naturalnego.
 
Jeżeli na drewnie pojawi się jakaś mokra plama, natychmiast należy ją usunąć. Gdy jest ona trudniejsza w wyczyszczeniu, można wykorzystać łagodne mydło i wodę albo specjalistyczne preparaty. W przypadku głębokich uszkodzeń drewna można wykorzystać szpachlę oraz szlifowanie, a potem ponownie zabezpieczyć drewno.

Więcej: www.IndigoDecor.pl

(ac)


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA