BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Nawigacja samochodowa – czy warto ją kupić?

15.09.2020 / czytano: 1234 razy

 
Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić pokonywanie tysięcy kilometrów po nieznanym terenie bez nawigacji samochodowej. Teraz gdy możemy korzystać z modułu GPS w smartfonie, wiele osób zastanawia się, czy warto kupić klasyczną nawigację GPS. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Dzisiaj sprawdzimy, czy warto kupić tradycyjną nawigację samochodową i dla kogo będzie ona lepszym rozwiązaniem niż smartfon. 

REKLAMAKiedy przyda się klasyczna nawigacja samochodowa?

Nawigacja w smartfonach to świetna opcja dla osób, które niewiele jeżdżą i w większości przypadków poruszają się po naszym kraju. Jest to również znacznie tańsze rozwiązanie niż tradycyjna nawigacja samochodowa, a do tego zawsze mamy ją pod ręką. Mimo to klasyczne nawigacje GPS wciąż mają swoich zwolenników. Poza tym producenci wypuszczają na rynek modele dostosowane do konkretnych typów pojazdów, np. dostępne są nawigacje dla ciężarówek, dla kamperów czy dla motocykli. W sklepach można również znaleźć dedykowane modele dla rowerzystów, które uwzględniają ścieżki rowerowe, a także nawigacje dla pieszych, które świetnie sprawdzą się do pieszych wędrówek. 
 
Nawigacja samochodowa będzie dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla zawodowych kierowców, którzy pokonują setki albo nawet tysiące kilometrów dziennie. Zapewnia ona rzetelne informacje, np. o korkach drogowych, wypadkach czy przebudowie dróg. Poza tym wskazuje aktualną prędkość, z jaką porusza się samochód i informuje o fotoradarach na trasie. Tradycyjne nawigacje samochodowe są bowiem znacznie częściej aktualizowane niż darmowe mapy dla
smartfonów.

Warto dodać, że takie urządzenia często oferują wiele dodatkowych funkcji. Pozwalają np. skonfigurować trasę przejazdu czy omijać drogi płatne.

Nowoczesne modele mają dodatkowo wbudowane wideorejestratory, które rejestrują cały przejazd samochodu, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo podróżujących.

Pamiętajmy również, że nawigacja samochodowa w przeciwieństwie do modułu  GPS w smartfonie nie wymaga transferu
   
danych. Będzie więc lepszym rozwiązaniem, jeśli udajemy się za granicę, ponieważ nie narazi nas na dodatkowe koszty za transfer danych. 

 
Najlepsza nawigacja samochodowa – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup nawigacji samochodowej, nie możemy kupić pierwszego lepszego modelu. Przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

    • Ekran – przekątna, rozdzielczość i maksymalna jasność to trzy elementy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku wyświetlacza. Ekran powinien być na tyle duży, aby zapewniał łatwą obsługę i wyświetlał duży obszar roboczy. Z drugiej strony, nie może być zbyt duży, gdyż będzie ograniczał widoczność i stwarzał niebezpieczeństwo na drodze. 

    • Aktualizacja map – mapy to zdecydowanie najważniejszy element, ponieważ to właśnie od nich będzie zależała jakość obsługi urządzenia. Warto wybierać modele, które oferują pełny pakiet map oraz ich darmową, dożywotnią aktualizację. Jeśli zależy nam na dokładności trasy, wybierzmy mapy czołowych producentów, takich jak Automapa czy TomTom. 

    • Pamięć wewnętrzna – mapy zajmują wiele miejsca, dlatego warto kupić nawigację z jak największą pamięcią wewnętrzną lub slotem na dodatkową kartę pamięci. 

    • Jakość uchwytów – nawigację montuje się na przedniej szybie, dlatego ważne jest, aby uchwyt montażowy był solidny i wytrzymały. 
 

Ile kosztuje dobra nawigacja samochodowa?

Ceny nawigacji GPS są mocno zróżnicowane. Za modele ze średniej półki zapłacimy jedynie około 200 zł. Natomiast za lepszej jakości urządzenia, naszpikowane wieloma funkcjami przyjdzie nam zapłacić nawet od 1000 do 2000 zł. Wszystko zależy od parametrów technicznych urządzenia i oferowanych przez niego dodatkowych funkcji. Do ceny nawigacji musimy jeszcze doliczyć ewentualne koszty zakupu map, ponieważ nie wszystkie są darmowe. Wybierając nawigację, warto postawić na model jednego z czołowych producentów, który zbiera pozytywne opinie wśród odbiorców. 

Więcej: sklep internetowy www.inlago.pl 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA