BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Niezbędne meble dla dzieci – pokój chłopca

07.01.2021 / czytano: 1223 razy


Funkcjonalny pokój dla dziecka pozwala mu poczuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Jednak kolorystyka, faktury, materiały i design to jedno – najważniejsze są meble dla dzieci. Są niezbędne, aby dziecko mogło się uczyć, bawić, odpoczywać i rozwijać.

Które to absolutny must have w pokoju chłopca?

REKLAMAFunkcjonalne meble dla dzieci

Aby pokój dziecka był funkcjonalny, przede wszystkim maluch musi się w nim dobrze czuć – ważny jest zatem design. Znaczenie ma jednak również bezproblemowe i wygodne korzystanie z każdego elementu wyposażenia – to zapewni mu komfort. Pokój dziecka jest jednym z najbardziej wielofunkcyjnych pomieszczeń w domu, dlatego warto starannie dobierać meble dla dzieci.
Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.


Biurko dla chłopca oraz fotel 

Jednym z niezbędnych mebli dla dzieci jest bez wątpienia biurko, gdyż przy nim mały człowiek uczy się, czyta, odrabia lekcje, a także korzysta z komputera lub tabletu. Musi być ono praktyczne i wygodne, a także idealnie dopasowane do wzrostu i budowy dziecka.
 
Równie ważnym elementem zestawu jest też fotel albo ew. wygodne krzesło – taki komplet pozwoli zadbać o zdrowy kręgosłup i prawidłową postawę dziecka. Biurko dla chłopca powinno być praktyczne, łatwe w utrzymaniu w czystości, wyposażone w dodatkowe szuflady i przegrody. Najczęściej wybierane są meble szare, białe lub grafitowe, ale wszystko zależy od jego gustu.


Łóżko 

Równie ważnym – a w strefie relaksu najważniejszym – elementem w dziecięcym pokoju jest łóżko. Zapewni ono wygodę, odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem pełnym wyzwań. Ważna jest jego wielkość, wysokość i ew. zabezpieczenia – jeśli wybieramy mebel dla małego dziecka. Kluczowe znaczenie ma również materac, gdyż w dużym stopniu to od niego zależy,
czy dziecko będzie wyspane i wypoczęte.

 
Dobrze wyznacza też poszczególne strefy, aby dziecko nie uczyło się w łóżku – nie jest to dobry nawyk. Powinny one zostać tak wyznaczone, by wyposażenie sąsiadowało ze sobą zgodnie z pełnioną funkcją – oddziel zatem przede wszystkim strefę relaksu od strefy nauki. Biurko dla chłopca może stać na przykład po przeciwnej stronie pokoju.


Szafa i komoda

Pojemna garderoba to ważna część wyposażenia pokoju również dziecka – każdy maluch, nawet chłopiec, ma bardzo wiele rzeczy. Dzieci szybko rosną, a poza tym potrzebują ubrań i akcesoriów na różne okazje czy zmienną pogodę. Niezbędne meble dla dzieci to również pojemna szafa i komoda lub regał. Można też wstawić szafkę przy łóżku albo zainwestować w skrzynie lub pojemniki na zabawki, które pomogą utrzymać w pokoju porządek.


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA