BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

nimBusy.pl - stopniowy powrót do dawnej aktywności

08.07.2020 / czytano: 854 razy


Epidemia ciągle trwa, ale nauczyliśmy się z nią żyć i dość skutecznie się przed nią zabezpieczać. Życie zaczyna wracać do normy. Wakacje zachęcają do letnich wyjazdów, także autokarowych oraz nasze codzienne funkcjonowanie stopniowo wraca do poziomów sprzed epidemii.
 
Rozwinęły się liczne usługi internetowe. Coraz większą popularność uzyskuje serwis wynajmowania autokarów i busów nimBusy.pl


 

REKLAMACeny wynajmu autobusów i busów
 
Ile tak naprawdę kosztuje wynajem autokaru? Nie da się odpowiedzieć na pytanie, jaki jest szacowany koszt wynajmu autobusu w jedynym zdaniu.
 
Ceny wynajmu autokaru lub busa zależą od wielu czynników takich jak:

   
 
- czas wynajmu, czyli to, czy wypożyczamy w sezonie wysokim (od maja do października)
czy w sezonie niskim (zazwyczaj w okresie zimowym). Im wyższy sezon, tym droższy wynajem autobusu.


- miejsce docelowe (jeśli jedziemy za granicę, zwłaszcza tę zachodnią, to cena wynajmu może być wyższa ze względu na wyższe opłaty za paliwo, podatek od użytkowania dróg, opłata za wjazd do kraju, etc. Z kolei wyjazd za granicę wschodnią (np. Ukraina) również może podnieść cenę najmu, ze względu na zły stan tamtejszych dróg, a tym samym szybszą amortyzację pojazdu.

- plan wyjazdu - ten może wpłynać np. na potrzebę zatrudnienia dwóch kierowców, zamiast jednego, co nieznacznie podnosi koszt wynajmu autobusu.

- kim są pasażerowie - niektórzy przewoźnicy doliczają dodatkową opłatę za wyjazdy np. młodzieży, argumentując to koniecznością dodatkowego sprzątania pojazdu, choć tu cenę można negocjować, gdyż zależy ona po prostu od kultury pasażerów i sprzątanie po sobie.
 
 
Średnia cena za dzień wynajmu dużego autobusu to około 1200 zł, zakładając, że to średniej długości trasa w Polsce. Wynajem mniejszego busa jest tańszy i oscyluje w 800 zł dzień wynajmu.
 
Jeśli jednak potrzebujemy wynajmu jedynie na kilka godzin, np. na transfer na lotnisko lub dowiezienie gości na jakąś uroczystość, bez powrotu, to może udać się wynająć autobus po cenie minimalnej.
 
Cena minimalna za kilkugodzinny wynajem dużego autobusu to między 500 a 700zł.
 
Cena minimalna za kilkugodzinny wynajem małego busa waha się między 300 a 500 zł.
 
Np. średnia cena wynajmu autobusu na wesele waha się między 800 zł a 1500 zł w zależności od tego, w jakich godzinach odbywać się będą kursy oraz ile łącznie kilometrów pokona autobus.
 
Koszt wynajmu mniejszego busu na wesele jest niższy i waha się między 500 zł a 1000 zł. Należy jednak pamiętać, że do mniejszego busu mieści się mniej osób (16 - 24 osób).
 
Zazwyczaj jednak przewoźnicy naliczają opłatę za każdy kilometr, podobnie jak w taksówkach.
 
Cena za kilometr przejazdu dużego autokaru waha się między 3 zł a 8 zł. Na cenę 3 zł za kilometr można liczyć, gdy autobus nie jest wysokiej klasy, podróż ma wiele kilometrów najlepiej na rasach krajowych i trwa conajmniej kilka dni.
 
Cena 8 zł za kilometr lub nawet więcej to cena za dobrej klasy autobus, który ma do przejechania niewiele kilometrów w wysokim sezonie, lub podczas świąt, lub jest to przejazd zagraniczny. Ceny za kilometr mniejszych busów są proporcjonalnie mniejsze.
 
Średnio jednak cena za kilometr autokaru to około 5 zł za 1 km, co nie oznacza, że jeśli chcemy przejechać jedynie 50 km to zapłacimy 50 km x 5 zł, bowiem w takim przypadku przewoźnik naliczy cenę minimalną, poniżej której wyjazd z garażu i zatrudnienie kierowcy byłoby nieopłacalne. Zazwyczaj jest to około 600 zł.
 
Szczegóły: nimBusy.pl
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA