BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

O czym pamiętać podczas transportu zwierzaka?

09.08.2021 / czytano: 839 razy

 
    Przewożąc w pociągu lub tramwaju albo samochodem zwierzęta domowe, odpowiednio trzeba przygotować akcesoria służące do bezpiecznego transportu.

Konieczne jest zabezpieczanie zwierzaków za pomocą pasów bezpieczeństwa, płacht ochronnych oraz przewozić należy zwierzęta w dostosowanych do transportu klatkach, terrariach, uprzężach.

W akcesoria umożliwiające bezpieczne przewożenie zwierząt łatwo można zaopatrzyć się w e-sklepie https://e-zoo.shop

REKLAMAPrzeprowadzone badania pokazują, że podczas wypadku samochodowego przedmiot ważący
9 kg uderza w kierowcę z siłą ponad 450 kg - przy założeniu, że pojazd poruszał się z prędkością
90 km/h. Nietrudno domyślić się, że w takim wypadku pies albo inne zwierzę domowe, które
nie zostałoby odpowiednio przypięte lub zabezpieczone w klatce, ma niewielkie szanse na przeżycie. Trzeba jednak uświadomić sobie także, że stanowi duże zagrożenie dla kierowcy i innych pasażerów.


Trzeba zwracać uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą przewożenie niezabezpieczonego zwierzęcia w samochodzie. Nieodzowne są także specjalne maty na siedzenia samochodu lub
do wykładania w przestrzeni ładunkowej w samochodach w wersji kombi.
 
Natomiast w pojazdach komunikacji publicznej, w autobusach miejskich, tramwajach i w metrze oraz w pociągach, zarówno podmiejskich, jak też dalekobieżnych obowiązują szczegółowe regulaminu przewozu zwierząt. Wymagane są odpowiednie akcesoria – klatka lub terrarium, uprząż lub kaganiec i smycz. A także zwracać uwagę należy na bezpieczeństwo i komfort podróżowania innych pasażerów i obsługi środków komunikacji publicznej. Przewożone zwierzęta nie mogą stanowić zagrożenia dla innych użytkowników środków komunikacji publicznej.
 
W potrzebne wyposażenie można zaopatrzyć się
w sklepie internetowym https://e-zoo.shop
 
- Sprzedaż notujemy coraz większą, bo rośnie świadomość opiekunów zwierząt domowych, że zwierzę musi być przewożone we właściwych warunkach, zabezpieczających zarówno kierowcę lub obsługę pojazdu, współpasażerów i przewożonego zwierzaka – mówią specjaliści e-sklepu https://e-zoo.shop. – A także względy higieniczne i estetyczne zachęcają do przygotowania odpowiednich akcesoriów służących do przewożenia zwierzęcia.
 
Dzięki głośnym kampaniom społecznym większość osób podróżujących samochodem wie, jak istotne jest instalowanie pasów bezpieczeństwa dla psa oraz użytkowanie pokrowców na fotele, przystosowanych do przypinania smyczy i szelek dla psa, niezależnie od tego, czy siedzimy na fotelu z przodu, a pies na tylnym siedzeniu, czy umieszczamy psa w przestrzeni ładunkowej samochodu w wersji kombi, także w wersji z kratką.
 
Ich zastosowanie pozwala praktycznie całkowicie wyeliminować ryzyko zabrudzeń związanych
z brudnymi łapami zwierzaka lub liniejącą sierścią. Dla osób, które pragną mieć stuprocentową pewność ochrony tapicerki samochodu polecamy uzupełnić takowy zestaw o gumowe dywaniki samochodowe - i pojazd będzie całkowicie chroniony przed zabrudzeniami.
 
(ac)Publikacja promocyjna.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA