BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

O polskim węglu w Brukseli

14.03.2014 / czytano: 795 razy

19 marca br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli, odbędzie się posiedzenie 23 Europejskiego Stołu Węglowego (23 Round Table on Coal), w którym wezmą udział przedstawiciele branży górniczej. W roli eksperta wystąpi prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA Jarosław Zagórowski. Gościem honorowym Stołu Węglowego będzie Komisarz ds. Energii Günther Oettinger, który zaprezentuje założenia raportu o przyszłości polityki klimatycznej i energetycznej do roku 2030.

REKLAMAPodczas spotkania będzie możliwość zadania problematycznych pytań Komisji Europejskiej na temat przyszłości i kondycji sektora górniczego w UE. Na ostatnim posiedzeniu Stołu w tej kadencji zostanie przedstawione  również memorandum przez stowarzyszenia górnicze oceniające kluczowe zagadnienia oraz wyzwania dla  branży górniczej w UE.

Europejski Stół Węglowy jest formą platformy dyskusyjnej o ponad partyjnym charakterze, działającą w Parlamencie Europejskim. Jej głównym założeniem jest reprezentowanie różnych środowisk, których praca ma docelowo przyczynić się do bardziej efektywnego wykorzystania energii pochodzącej z węgla produkowanego w UE.

Europejski Stół Węglowy jest Agorą, w ramach której każdy ma prawo reprezentować swoje stanowisko w kwestii znaczenia węgla we współczesnej gospodarce Unii Europejskiej. Odbywające się spotkania mają charakter otwarty dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w bieżącą debatę. Od 2012 roku obradom Stołu przewodniczy poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Marcinkiewicz.
 

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA