BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Obama podpisał ustawę Magnitskiego

15.12.2012 / czytano: 2312 razy


Prezydent USA Barak Obama podpisał  zgodnie z oczekiwaniami ustawę normalizującą stosunki handlowe z Rosją i ustanawiającą sankcje  wobec  Rosjan naruszających prawa człowieka.  „Ustawa Magnitskiego”  to "To krótkowzroczne i niebezpieczne mieszanie się w sprawy wewnętrzne Rosji" – ogłosił wyrażając ubolewanie  rosyjski MSZ.

REKLAMA
Dokument zatwierdzony wcześniej przez Kongres USA uchyla jednoznacznie datująca się na  czasy zimnej wojny tzw. poprawkę Jacksona –Vanika, która ograniczała handel z Rosją z powodu nałożonych przez  ZSRR-owską Moskwę restrykcji na emigrację Żydów.
Ustawa podpisana przez prezydenta USA  wprowadza nowe sankcje przeciwko obywatelom Rosji, a łączenie ustawy o handlu z sankcjami jest cyniczne – ocenił sprawę rosyjski MSZ. Stanowisko Waszyngtonu Moskowa ocenia jako cyniczne , krótkowzroczne i niebezpieczne. Rosjanie twierdzą , ze to próba mieszania się w wewnętrzne sprawy Rosji.
 Rosyjski MSZ wyraził nawet ubolewanie, że administracja Obamy mówiąc o zaangażowaniu w rozwój stabilnych stosunków dwustronnych nie była w stanie obronić deklarowanego stanowiska  Rosji jako partnera a nie przeciwnika .


Ustawa Magnitskiego(nazwa od nazwiska rosyjskiego prawnika, walczącego z korupcją, który zmarł w więzieniu w Rosji w 2009 r) normalizując zasady handlu z Rosją zabrania jednocześnie udzielania wiz wjazdowych do USA  rosyjskim funkcjonariuszom  państwowym (sędziom, prokuratorom, policjantom, oficerom tajnych służb, inspektorom podatkowym i pracownikom służby więziennej ), a także urzędnikom podejrzanym o łamanie praw człowieka.

Urszula Starzyk

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA