Po aferze z polskim drobiem na Słowacji
10.07.2013 /
czytano: 2022 razy
W związku z doniesieniami słowackich i polskich mediów o skażonej partii piersi z kurczaków, która trafiła do jednego ze sklepów w Popradzie na Słowacji z jednego z nowotarskich zakładów rozbioru drobiu, właściciel FHP Firma Janas Sp. j. www.FirmaJanas.pl, Jakub Janas przekazał naszej redakcji oświadczenie, że mięso to nie pochodzi z zakładu rozbioru drobiu zlokalizowanego w Nowym Targu przy ul. Ludźmierskiej.
REKLAMA
- Nasz towar był wielokrotnie sprawdzany przez słowackie służby weterynaryjne, które nigdy nie znalazły żadnych nieprawidłowości. FHP Janas jest producentem bezpiecznej żywności o najwyższym standardzie potwierdzonym przez certyfikaty kontroli jakości IFS i BRC wydane przez włoską niezależną jednostkę certyfikująca - CSI z Mediolanu - oświadcza Jakub Janas. - Dzięki tym standardom zapewniamy, że nasze produkty są dobrej jakości, a przede wszystkim są produktami bezpiecznymi.
Co to jest International Food Standard (IFS)?
Audyty dostawców od lat stanowią stałą część składową współpracy w handlu i w przemyśle.
Coraz większe wymagania po stronie konsumentów, rosnące niebezpieczeństwo roszczeń dotyczących odszkodowań oraz globalizacja obiegu towarów zadecydowały o konieczności stworzenia jednolitego standardu
|
|
|
|
zapewnienia jakości. Na podstawie tego ustalenia przedsiębiorstwa zrzeszone w HDE - Główny Związek Niemieckiego Handlu Detalicznego, w FCD Fédération des Entreprises du Commerce et de la Distribution oraz we Włoskich Związkach Handlu Detalicznego CONAD, COOP i Federdistribuzione stworzyły standard zapewnienia jakości i bezpieczeństwa środków spożywczych odnoszący się do marek własnych w handlu, International Food Standard.
Służy on celom jednolitej kontroli bezpieczeństwa środków spożywczych oraz poziomu jakości producentów. Znajduje on zastosowanie na wszystkich etapach wytwarzania nawiązujących do produkcji rolnej, podczas których środki spożywcze są poddawane "obróbce".
Handlowcy z Austrii, Polski, Hiszpanii oraz Szwajcarii wspierają i wykorzystują IFS jako swój standard bezpieczeństwa środków spożywczych.
Co to jest BRC GLOBAL STANDARD - FOOD ?
British Retail Consortium (BRC) opracowało w 1998 roku Standardy i Procedury dla firm dostarczających żywność pod marką własną do sieci brytyjskich hipermarketów.
Obecnie obowiązuje nowe wydanie normy BRC Nr 6/2011 roku. Standard ten jest znany nie tylko w całej Europie, ale również na pozostałych kontynentach. Standard BRC sumuje wymagania zawarte w normie ISO 9001, Codex Alimentarius, GMP i GHP oraz definiuje wymagania, które muszą zagwarantować bezpieczeństwo i wymagany, powtarzalny poziom jakości wyrobu gotowego.
- Dodatkowym elementem, na który zwraca się dużą uwagę w Firmie Janas jest zgodność wyrobu z prawem żywnościowym - oświadcza Jakub Janas, właściciel Firmy Janas www.FirmaJanas.pl.
(ac)
Lista komentarzy
Brak komentarzy