BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Pokemony opanowały świat na nowo

17.07.2016 / czytano: 2167 razy


Po udanym debiucie gry w 1996 roku, dzięki jej twórcy, Satoshieho Tajiri, początkowo wydana była ona na przenośną konsolę Game Boy. Seria stała się drugą, najbardziej dochodową i udaną grą firmy Nintendo, zaraz po serii Mario. Obecnie gra połączyła się ze światem realnym, na ulicach świata roi się od ludzi zbierających Pokemony. Polska również przyłączyła się do zabawy, z pomocą popularnego portalu  www.PokemonGo.net.pl

REKLAMAMapę tworzy okolica, w której się znajdujemy. Więc wychodzimy na świeże powietrze, włączamy aplikację w smartfonie i możemy „łapać” pokemony, zdobywać przedmioty, a także walczyć w ,,Gym’ach”.
 
Potrzebujemy w tym celu min. Androida 4.4 lub iOS-a 8. Aplikacja jest darmowa, ale jak w każdej aplikacji możemy za prawdziwe pieniądze zdobyć coiny (złote monety), dzięki którym możemy kupić w sklepie poke-balle, jajka, kadzidełka, zwabiacz, inkubator dla
jajek, powiększenie plecaka oraz magazyn, w którym przechowujemy pokemony.

Te pierwsze służą do „łapania” pokemonów, z jaj możemy wykluć pokemona, w inkubatorze staramy się wykluć jajka.

Aby jajko się wykluło, musimy przejść od 2 do 10 km w zależności od rodzaju, aplikacja
   
nie czyta żadnego ruchu powyżej 11km/h, więc samochód, etc. odpadają, aczkolwiek rower czy rolki mogą być w użyciu, jak najbardziej, tylko trzeba pamiętać, aby zachować odpowiednią prędkość.
 
Jak „złapać” pokemona ?
 
Chodząc po okolicy, spoglądamy na radar w dolnym prawym rogu naszego telefonu, który pokazuje nam jakiego pokemona możemy się spodziewać w aktualnym miejscu, a ilość śladów stóp informuje nas, czy podążamy w dobrym kierunku (z 3 śladów do 0 jest pożądaną liczbą). Gdy już mamy go na ekranie, przesuwając dynamicznie palcem po ekranie staramy się rzucić w momencie, kiedy zielony okrąg pulsacyjny jest największy wokoło pokemona. Czynność nieraz trzeba powtórzyć w zależności od poziomu i waleczności Pokemona.
 
Pokeballe się skończyły i co dalej ?
 
Pierwszym sposobem jest zakup pokeballi w sklepie w menu za prawdziwą gotówkę, ale to zostawiamy leniwym. Pokeballe można zbierać wraz z innymi potrzebnymi akcesoriami w wyróżnionych  punktach naszej okolicy. Najczęściej są to różne charakterystyczne punkty orientacyjne, figurki, pomniki itp.
 
Gdy już odwiedzimy wyróżnione miejsce, aby dało one ponownie granty przy kolejnej wizycie trzeba odczekać trochę czasu .
 
Poke GYM –co to jest ?
 
Jedne z największych miejsc występujących w świecie PokemonGo, to właśnie PokeGym. Są one na mapie w mniejszej liczbie niż miejsca wyróżnione i nic nam z nich nie wypada od razu po wizycie.
 
Pozwalają na walkę z pokemonem zostawionym przez innego gracza, jako ,,strażnika” Pokegyma. Wygrana walka owocuje zwiększeniem XP oraz daje możliwość umieszczenia na straży swojego Pokemona, gdy ten zdoła bronić wieży Pokegym powyżej 23 h dostaniemy premie w postaci golda (złote monety, za które można kupić ciekawe rzeczy w sklepie w menu).
 
Najlepszy sposób poruszania się:
 
Najlepszym rozwiązaniem jest rower lub rolki, znacząco ogranicza nasze zmęczenie oraz polepsza nasze wyniki w stosunku do poświęconego czasu na grę. Dodatkowy plus to ruch i wysiłek na świeżym powietrz, co wpływa na zachowanie szczupłej sylwetki, to pożądany efekt uboczny gry. Musimy pamiętać, aby nasza jazda nie była za szybka, bo gra ogranicza się do pewnej maksymalnej prędkości, po przekroczeniu której, nie zalicza przebytej drogi potrzebnej np. do wyklucia się Pokemona z jajka, które zostało umieszczone w Inkubatorze.
 
Ewoluowanie Pokemonów
 
Kolejna z opcji na zdobywanie doświadczenia, gdy Pokemon ewoluuje do swojej “kolejnej” formy, gracz otrzyma aż 500 punktów doświadczenia. Nie da się nie zauważyć, że to jedna z najszybszych form zdobywania doświadczenia. Należy pamiętać, że do ewoluowania Pokemona są potrzebne magiczne kulki , które wypadają przy złapaniu (3 szt) Pokemona lub gdy zrobimy transwer (1szt.) Pokemona do Profesora. Cukierki posiadają nazwę w grze ,,Candy”, są powiązane z danym Pokemonem.
 
Opłacalne jest przechowywanie Pokemonów, które są w pierwszej formie (jeszcze nie ewoluowały), gdyż do ich przeobrażenia się w drugą formę potrzeba mało cukierków. Oszczędzając cukierki i pokemony w podstawowej formie możemy stworzyć EXP-COMBO maksymalizując jego efekt poprzez użycie 2 dodatkowych bonusów.
 
Szybkie nabijanie doświadczenia ,,EXP-COMBO”
 
Jednoczesne użycie ,,Lucky Egg” (do kupienia w sklepie lub zdobycia w grze) wraz z nazbieranymi wcześniej Pokemonami o ewolucji podstawowej daje nam zmaksymalizowanie, bo aż 100 procent więcej EXP w czasie 30 minut. Za każdą ewolucję dostaniemy aż 1000 punktów doświadczenia. Taka kombinacja, w zależności od liczby posiadanych Pokemonów do ewolucji i potrzebnych do nich cukierków może przenieść nas o kilka poziomów do przodu.
 
Więcej w portalu:
 www.PokemonGo.net.plLista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA