BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Polska armia zainteresowana sztuczną inteligencją dla dronów opracowaną przez Sky Tronic

13.10.2017 / czytano: 496 razy

Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. z siedzibą w Czernicy koło Wrocławia podpisała list intencyjny o współpracy ze spółką start-up Politechniki Wrocławskiej Sky Tronic www.skytronic.com.pl, twórcą innowacyjnej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych, opartej na metodach sztucznej inteligencji.

REKLAMAStrony na podstawie podpisanego dokumentu zadeklarowały chęć współpracy w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania i produkcji nowoczesnych systemów rozpoznania obrazowego opartych na bezzałogowych statkach powietrznych na potrzeby polskiej armii. Na mocy listu intencyjnego Sky Tronic będzie wspierać Wojskowe Zakłady Łączności nowymi technologiami dla dronów, natomiast partner, WZŁ-2 będzie współpracować w zakresie działalności produkcyjnej i logistycznej.

W pracach badawczych i rozwojowych uczestniczyć będzie także Politechnika Wrocławska. Podpisanie listu intencyjnego z firmą Sky Tronic jest pierwszym krokiem w kierunku wspólnego rozwijania zaawansowanych systemów bezzałogowych, istotnie zwiększających zdolności obronne Polski – ocenia Artur Siennicki, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 w Czernicy koło Wrocławia. - Zawarte porozumienie stwarza możliwości rozszerzenia naszej oferty o bezzałogowe statki powietrzne, produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii    
opracowanych przez zespół naukowców Sky Tronic, które wpisują się w priorytetowy Program Modernizacji Technicznej polskiej armii. 
 
Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 to spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Powstała w 1961 roku, zajmuje się produkcją systemów łączności, w tym m.in.: ruchomych węzłów i modułów łączności, kabin szczelnych elektromagnetycznie, zautomatyzowanych wozów dowodzenia, rozgłośni elektroakustycznych itp. Spółka jest jedynym w kraju autoryzowanym dostawcą usług serwisowych oraz szkoleń w zakresie obsługi radiostacji firmy HARRIS Corporation. - Dostrzegliśmy doskonałą infrastrukturę techniczną, kompetencje i doświadczenie kadry inżynieryjnej oraz zdolności wytwórcze WZŁ-2, konieczne do prowadzenia prac badawczych i rozwinięcia produkcji nowoczesnych systemów bezzałogowych w zastosowaniach militarnych na terenie WZŁ-2 - komentuje Tadeusz Gudaszewski, prezes zarządu Sky Tronic.
 
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. jest liderem polskiego przemysłu i jednym z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek w branżach: obronnej, stoczniowej, nowych technologii. Jej roczne przychody wynoszą ok. 5 mld zł.   
 
Sky Tronic Sp. z o.o. jest innowacyjną firmą z branży bezzałogowego lotnictwa, specjalizującą się w tworzeniu nowoczesnych technologii dla bezzałogowych statków powietrznych, w oparciu o pionierski system sterowania i stabilizacji lotu dla dronów umożliwiający precyzyjny lot podczas silnego wiatru i przenoszenia ładunków, wykorzystujący autorskie algorytmy logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).
 
Więcej informacji na stronach internetowych: www.skytronic.com.plwww.wzl2.plwww.pgzsa.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA