BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Pomóżmy podopiecznym Fundacji Uśmiech Puchatka przekazując 1 procent rozliczenia PIT

28.04.2018 / czytano: 949 razy

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową. 
 
Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

REKLAMABartosz urodził się i mieszka w Radomiu. Niedługo będzie miał 9 lat. Wychowuje go mama z pomocą dziadków. Jest miłym, sympatycznym, ambitnym dzieckiem. Urodził się zdrowy, jednak gdy miał 3 latka okazało się, że choruje na rzadką chorobę polineuropatia aksonalno-ruchowa. Dzieciństwo spędził w szpitalach i na rehabilitacjach. Choroba powoduje zanik mięśni kończyn dolnych i górnych. Ćwiczenia rehabilitacyjne przeprowadzane przez specjalistów nie są refundowane, 
kosztują około 30 zł za godzinę pracy specjalisty, a takich zajęć potrzeba co najmniej 4 razy w tygodniu.

Chłopiec potrzebuje co jakiś czas nowych ortez, specjalistycznych usztywnień rehabilitacyjnych kończyn, których koszt wzrasta wraz z wiekiem pacjenta. Pierwsze ortezy kosztowały 2 tys. 900 zł, a z wiekiem dziecka potrzebne są ortezy w większych wersjach, odpowiednio droższych. Bartosz leczony jest także w klinice Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego w Zakopanem, co wiąże się z kosztownymi podróżami.
 
- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do wsparcia naszych działań 
– podkreśla Marta Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka. – Dziękujemy
   
w imieniu naszych podopiecznych darczyńcom na rzecz Bartosza i innych naszych
podopiecznych, a także wolontariuszom, 
którzy na co dzień pomagają w zbieraniu żywności dla dzieci w rodzinach w trudnej sytuacji materialnej.
 
Podopieczni Fundacji Uśmiech Puchatka potrzebują pomocy. 
Można im pomagać, przekazując obowiązkowy 1 procent rozliczenia PIT.  

 
Cel: Fundacja Uśmiech Puchatka Radom 8140  
KRS Fundacji Młodzi Młodym 0000270261 

Żywność gromadzona podczas tych cyklicznych zbiórek w sklepach spożywczych kilku miast jest przekazywana podopiecznym zgłaszającym się do Fundacji telefonicznie lub za pośrednictwem formularza:
http://fundacjausmiechpuchatka.pl/kontakt/.

W tych akcjach charytatywnych biorą udział nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu: Izabela Lackowska, Danuta Wasilewska, Marzena Boniecka, wraz z wolontariuszami Fundacji Uśmiech Puchatka: Olą Góźdź, Zuzią Makosą, Michałem Smalem, Vanessą Smal, Patrykiem Plutą, Wiktorem Szumilewiczem, Kacprem Szumilewiczem, Kacprem Czerwińskim, Bartkiem Korjatem, Roksaną Chudzik. 
 
Fundacja Uśmiech Puchatka zaprasza do współdziałania kolejnych wolontariuszy w różnych miastach i miejscowościach: http://fundacjausmiechpuchatka.pl/kontakt/
 
(ac)

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA