BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Poradnia fizjoterapeutów Olczyków stała się znana także za granicą - zapytania zgłaszają pacjenci zagraniczni

26.07.2016 / czytano: 4530 razy

NZOZ Poradnia Rehabilitacyjna Reh-Med Rafała Olczyka i Sylwii Olczyk  www.rehabilitacja-olczyk.pl przyjmuje pacjentów nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale także  z odległych miast i miejscowości. 
 
Oboje specjaliści stosują najnowsze metody terapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Zapytania do tej poradni zgłaszają także pacjenci zagraniczni. 

REKLAMAKierownikiem zakładu jest Rafał Olczyk, specjalista fizjoterapii. Prowadzi terapię głównie w zakresie neurorehabilitacji, fizjoterapii ortopedycznej, terapii manualnej i fizykoterapii. Jest międzynarodowym terapeutą PNF oraz terapii manualnej według Lewita. Fizykoterapia prowadzona jest na aparatach międzynarodowej firmy BTL. Rehabilitacją medyczną pediatryczną zajmuje się Sylwia Olczyk, dyplomowany terapeuta neurorozwojowy.
 
Zespół stosuje najnowsze techniki terapeutyczne, by zapewnić pacjentom kompleksowe zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przeprowadza indywidualne zabiegi profilaktyczne, najnowocześniejsze terapie rehabilitacyjne oraz masaże lecznicze.

- Zabiegi fizykoterapeutyczne przeprowadzamy z wykorzystaniem terapii falami uderzeniowymi, lasera niskoenergetycznego i wysokoenergetycznego, diatermii, elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii azotowej oraz co2 – dwutlenku węgla – wylicza Rafał Olczyk. – A także z zastosowaniem najnowszej generacji terapii ultradźwiękowej, jonoforezy, lampy kwarcowej itp.
   

Najmłodszymi pacjentami zajmuje się Sylwia Olczyk: - Trafiają do nas dzieci z diagnozami neurorozwojowymi – z zaburzeniami sensorycznymi i posturalno-motorycznymi, czyli z zaburzeniami mechanizmu antygrawitacyjnego.
 
   
Zapominamy na co dzień, że od narodzin żyjemy w warunkach ziemskiej grawitacji i dlatego nasze organizmy kształtują się z uwzględnianiem naturalnej siły przeciwdziałania ziemskiemu przyciąganiu. Gdyby nie te mechanizmy, ukształtowane w procesach ewolucji i dziedziczone z pokolenia na pokolenie, nie bylibyśmy w stanie utrzymać wyprostowanej sylwetki, bylibyśmy stworami pełzającymi przy powierzchni gruntu. Właśnie zakłócenia tych mechanizmów antygrawitacyjnych poddawane są terapii posturalno-motorycznej. 

- Układ kostno-szkieletowy niemowląt i małych dzieci to delikatne, jeszcze nieukształtowane struktury – mówi Sylwia Olczyk.
– To nam daje pewne możliwości korygowania wad rozwojowych, wcześniej zdiagnozowanych. Mamy w tym duże doświadczenie, monitorujemy rozwój dzieci, naszych pacjentów aż do wieku dorosłego, do pełnego ukształtowania układu kostno-szkieletowego.
 
W wieku niemowlęcym korygowane są zaburzenia ruchowe pochodzenia ośrodkowego, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, rehabilitowany jest często kręcz szyi, objawy mózgowego porażenia dziecięcego, uszkodzenia nerwów obwodowych, przydatny jest nieraz masaż Shantala. Zgłaszają się także pacjentki w ciąży, wymagające bardzo specjalistycznych i umiejętnie stosowanych zabiegów rehabilitacyjnych.

Gabinet rehabilitacyjny w Ostrowie Wielkopolskim jest znany także z przeprowadzania udanych zabiegów terapii manualnej, w tym ręcznego „nastawiania kręgosłupa”.
 
Bardzo często oboje specjaliści, Sylwia Olczyk, dyplomowany terapeuta neurorozwojowy i Rafał Olczyk, specjalista fizjoterapii otrzymują zapytania o możliwości korzystania z zabiegów także od pacjentów z zagranicy, głównie z Niemiec i Holandii. Poradnia przygotowuje więc ofertę dla tych zagranicznych pacjentów.
 
Więcej:  www.rehabilitacja-olczyk.pl

(a)


 

Lista komentarzy

27-07-2016 15:35 napisał:
Polecam nowoczesny sprzęt fachowy personelDodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA