BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Poznaj jury Konkursu Głównego!

19.04.2018 / czytano: 206 razy

Reżyserka takich filmów, jak: „W imię", „Body/Ciało" czy „Twarz” przewodniczy Jury podczas 11. NETIA OFF CAMERA. Małgorzata Szumowska, razem z Giną Gershon i Thomasem Kretschmannem zdecyduje, do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa – 100 000 USD.

REKLAMAMałgorzata Szumowska jest reżyserką, scenarzystką i producentką należącą do najciekawszych współczesnych polskich filmowców rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej. To laureatka wielu prestiżowych nagród: zdobyła Srebrnego Lamparta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno za „33 sceny z życia”. Jej „W imię ...” wyróżniono nagrodą Teddy dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, otrzymała również Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera „Body/Ciało”. Jest także laureatką Europejskiej Nagrody Filmowej. Film „Twarz”, jej siódma pełnometrażowa fabuła, otrzymał w tym roku w Berlinie srebrnego Niedźwiedzia Grand Jury Prize. Małgorzata Szumowska nie po raz pierwszy będzie pełnić rolę jurorki. Oceniała filmy podczas 66. edycji festiwalu w Berlinie.
 
Do Małgorzaty Szumowskiej dołączy Gina Gershon. Międzynarodowy rozgłos zapewnił jej w udział w produkcji "Showgirls" Paula Verhoevena. Wystąpiła w "Graczu" u Roberta Altmana. Krytycy docenili jej rolę w "Brutalnych pieniądzach" Wachowskich i kryminale "Palmetto" Volkera Schloendorffa. Wielbiciele kina akcji wspominają jej kreację w "Bez twarzy" Johna Woo, gdzie partnerowała Johnowi Travolcie i Nicolasowi Cage'owi. Znana jest również z roli szefowej agencji detektywistycznej w serialu telewizyjnym "Snoops". Brawurowo zagrała Donatellę Versace w filmie „Versace. Geniusz, sława i morderstwo”.
Gina jest utalentowana również muzycznie. Pojawiła się w teledysku Lenny’ego Kravitza do piosenki „Again”, podczas festiwalu Sudance zaśpiewała piosenkę z muzykami z zespołu Guns N’ Roses, a w jednym z odcinków „Glee” zachwyciła coverem piosenki „I'm So Excited”.
 
Thomas Kretschmann jest znany szerszej publiczności dzięki roli w „Pianiście” Romana Polańskiego. Kretschmann grał m.in. w „W rękach wroga”, filmie „Głowa w chmurach” oraz słynnym niemieckim „Upadku”. Został także wysłany w świat przyszłości w „Resident Evil: Apokalipsa”. Doskonale sprawdził się również w roli króla Persji i Jana Pawła II.
 
Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Szumowskiej oceni dziesięć pierwszych lub drugich filmów reżyserów z całego świata, pokazywanych w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Po raz pierwszy w historii Festiwalu o Krakowską Nagrodę Filmową powalczą dwa polskie tytuły - "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc oraz "Cicha noc" Piotra Domalewskiego.
 
źródło: offcamera.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA