BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Pożyczki pozabankowe na duże kwoty - lista firm

06.11.2017 / czytano: 2421 razy


Ze względu na brak zdolności kredytowej lub na negatywną historię kredytową, wiele osób nie może sobie pozwolić na pożyczenie większych kwot pieniędzy pozabankowo. Tymczasem nieraz łatwo można się znaleźć w trudnej sytuacji życiowej, kiedy to potrzebna będzie szybko duża ilość środków pieniężnych. Nagła utrata pracy lub zdrowia, czy też konieczność pomocy innym członkom rodziny wymagają zorganizowania natychmiast kwot od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Skąd zdobyć takie pieniądze bez zbędnych formalności? Istnieje kilka firm, które udzielają pożyczek na duże kwoty. W ich przypadku trzeba się jednak przygotować na większe formalności i koszty niż przy pożyczaniu pozabankowo mniejszych kwot pieniędzy.

REKLAMACo trzeba przygotować, by pożyczyć większe kwoty pieniędzy od parabanków?
 
Pożyczenie większej kwoty pieniędzy od parabanku wymaga przygotowania określonych dokumentów. Przy kwotach powyżej 5 tysięcy złotych, wystarczy zwykle oświadczenie o uzyskiwanych dochodach (np. z pracy) lub też wyciąg z konta, na którym są widoczne operacje z ostatniego miesiąca bądź z ostatnich trzech miesięcy. W ten sposób firma pożyczkowa może prześledzić średnie miesięczne wydatki i dochody potencjalnego klienta. Coraz bardziej powszechną praktyką jest oprócz tego przelew weryfikacyjny, sprawdzanie kont potencjalnych klientów na portalach społecznościowych czy też weryfikowanie ich w bazach dłużników. Pożyczki powyżej kwoty 7-8 tysięcy złotych są już znacznie bardziej utrudnione. Firmy pożyczkowe udzielają ich bowiem tylko stałym, sprawdzonym klientom.
 
 
Zapisy w umowie i regulaminie pożyczki – o czym pamiętać
 
Decydując się na dużą pożyczkę pozabankową, warto jest bardzo dokładnie zapoznać się z zapisami zawartymi w regulaminie firmy pożyczkowej.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konsekwencje braku spłaty pożyczki w terminie lub też odroczenia spłaty rat. Może się bowiem okazać,
że są one na tyle rygorystyczne, iż w przypadku ryzyka wystąpienia takiej sytuacji, konsekwencją będą wysokie odsetki, duże opłaty za przedłużenie
   
terminu spłaty lub też dochodzenie roszczeń przez komornika. Każdorazowo podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki na dużą kwotę powinno być poparte dokładną analizą swojego miesięcznego budżetu.
 
 
Które firmy pożyczają większe kwoty pieniędzy?
 
Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe, które dają możliwość pożyczenia większych kwot pieniędzy, nie ma ich na rynku zbyt dużo. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie firmy, jak: Vivus, Szybka Gotówka, Wonga oraz InCredit.
 
Firma Vivus to bardzo popularny pożyczkodawca, rozpoznawalny wśród klientów, dzięki szeroko zakrojonym akcjom reklamowym. Ta firma pożyczkowa oferuje pożyczki do maksymalnej kwoty 7.500 złotych, na okres do 30 dni. W takiej konfiguracji klient spłaca łącznie około 8900 złotych, a większą część dodatkowych kosztów stanowi prowizja dla pożyczkodawcy. Należy mieć na uwadze, że w przypadku firmy Vivus, pożyczki od kwoty 3000 do 7500 złotych są dostępne tylko dla osób, które już kiedyś zaciągały tutaj pożyczkę i dokonały bez problemów jej całkowitej spłaty. W innym przypadku można spotkać się z decyzją odmowną. W Vivusie istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki, także tej na większą kwotę. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości od około 10% (przy przedłużeniu terminu spłaty o 7 dni), do nawet 15% pożyczanej kwoty (przy przedłużeniu terminu spłaty o 14 lub o 30 dni).
 
Firma Szybka Gotówka oferuje pożyczki do maksymalnej kwoty 6000 złotych, przy terminie spłaty do 30 dni (dla nowych klientów) lub do 65 dni (dla klientów, którzy wcześniej korzystali już z jej usług i spłacili swoje pożyczki). Tym co wyróżnia ofertę firmy Szybkagotówka na tle oferty innych firm pożyczkowych, jest możliwość uzyskania pierwszej pożyczki do 6000 złotych bez ponoszenia kosztów prowizji oraz odsetek. Warunkiem jest jej terminowa spłata. W innym wypadku trzeba się liczyć z naliczeniem prowizji i odsetek przez firmę pożyczkową oraz z koniecznością ich spłaty wraz z odsetkami za opóźnienie. Przy drugiej pożyczce od firmy Szybka Gotówka, prowizja za jej udzielenie wynosi, w przypadku wyższych sum, około 30% wnioskowanej kwoty pożyczki. Do tego trzeba doliczyć odsetki w wysokości 4-krotności rocznej stopy lombardowej (obecnie 10%).
 
Wonga to bardzo znana na rynku europejskim firma pożyczkowa, która oprócz mikropożyczek dla klientów indywidualnych oferuje także pożyczki na wyższe kwoty, nawet do 10 tysięcy złotych, przy maksymalnym terminie spłaty 24 miesięcy. Osoby, które zdecydują się na pożyczkę pieniędzy od firmy Wonga, muszą mieć na uwadze to, że zostaną zweryfikowane aż w 4 rejestrach dłużników: BIK, KRD, ERIF oraz BIG. Ponadto, w odróżnieniu od innych firm pożyczających pieniądze na duże kwoty, w Wondze nie istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki, a za opóźnienia naliczane są odsetki karne w wysokości 14% w skali roku. Sporym atutem pożyczek na wyższe kwoty w Wondze są natomiast ich niskie koszty spłaty.
 
Ostatnia z firm pożyczkowych – InCredit, oferuje pożyczki do kwoty 10.000 złotych. Pożyczkę w takiej wysokości mogą otrzymać stali klienci. U nowych klientów limit pożyczki wynosi 7.000 złotych przy pierwszej pożyczce. W przypadku pożyczek na dużą kwotę, istnieje możliwość dokonania całkowitej spłaty ratalnie, w okresie od 3 do 12 miesięcy. Podobnie, jak w przypadku firmy Wonga, potencjalni klienci weryfikowani są w rejestrach dłużników BIK, KRD, ERIF oraz BIG. Ponadto do uzyskania pożyczki wymagane jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub 1 złotego. Dużym atutem firmy InCredit jest niskie RRSO przy najwyższych kwotach pożyczek na najdłuższy termin. Nie przekracza ono bowiem 160%. 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA