BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Praca w Gdyni, Gdańsku, Sopocie... Na jakich specjalistów czeka rynek pracy w Trójmieście?

07.12.2022 / czytano: 1605 razy


    Trójmiasto stanowi bardzo ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i akademicki na mapie Polski, nic więc dziwnego, że każdego roku wielu młodych ludzi szuka tu swojego miejsca. Gdynia czy Gdańsk poszukującym pracy otwierają bardzo szerokie możliwości, a ich pozycja
- nawet w obliczu obecnych trudności w całym kraju - pozostaje stabilna i unormowana.

Podpowiadamy, kto ma największą szansę, by znaleźć dobre stanowisko pracy.

Jakie umiejętności są szczególnie pożądane? Gdzie szukać zatrudnienia?

REKLAMAOsobom, które interesuje atrakcyjna praca Gdynia czy Gdańsk stwarzają wiele możliwości. Korzystają z nich zarówno absolwenci uczelni wyższych zlokalizowanych w Trójmieście, jak i osoby przeprowadzające się do tego ośrodka.

 
Jak wygląda rynek pracy w Trójmieście?

Skąd bierze się silna pozycja trójmiejskiego rynku pracy? Duży wpływ na nią ma przede wszystkim specyfika tego obszaru. Jak wspomnieliśmy już na początku, to ważny i cały czas prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy, turystyczny i kulturalny, a także węzeł transportowy. Do gdyńskiego portu każdego tygodnia przybijają największe kontenerowce świata. W Gdańsku znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Nieopodal przebiegają kluczowe trasy drogowe.
To wszystko sprawia, że utrzymywanie relacji biznesowych i rozwój firm wkracza na zupełnie nowy poziom.

 
Świadczą o tym liczby. Przykładowo: stopa bezrobocia w Gdyni wynosi poniżej 2% (ok. 1,8% w październiku 2022 r.), 2,4% w Gdańsku oraz 1,4% w Sopocie. Dla porównania - w całym województwie pomorskim jest to 4,5%. To pokazuje, jaką siłą napędową dla całego regionu są te trzy ośrodki miejskie.

 
Praca: Gdynia i Gdańsk - kogo poszukują pracodawcy?

Interesuje cię umowa o pracę lub umowa zlecenie w kontekście pracy w Gdyni czy Gdańsku? Możliwości są ogromne: począwszy od niewymagającej doświadczenia pracy w charakterze pracownika biurowego po zadania, które wykonuje starszy specjalista. Nieustannie poszukiwane są osoby do pracy w IT - na nich czeka zatrudnienie w ramach umowy o pracę, własnej działalności czy wygodna praca zdalna. Młodszy specjalista czy doświadczony Python Developer? Na oba stanowiska toczy się wiele rekrutacji.

 
Gdzie może szukać pracy pracownik fizyczny?

Trójmiejski rynek pracy otwiera się także na pracowników fizycznych z kwalifikacjami oraz do przyuczenia. Jak w całym kraju, nieustannie zgłasza się zapotrzebowanie na specjalistów w branży budowlanej, elektryków i kierowców. Jest też wiele ofert pracy dorywczej dla studentów lub osób bez doświadczenia zawodowego. Wykładanie towaru, sprzątanie, proste prace porządkowe - takim zajęciem można podreperować domowy budżet lub dorobić do studiów. 


Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA