BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Preparaty na kurzajki − co warto o nich wiedzieć?

22.09.2018 / czytano: 4896 razy

 
Kurzajki na skórze powstają przez wirus HPV. Niestety, są dość zaraźliwe i często się mnożą. Co może pomóc w pozbyciu się tego uporczywego problemu? Preparaty na kurzajki kupisz w każdej aptece.

Jedną z popularnych metod pozbywania się ich jest wymrażanie kurzajek. Dawniej robiło się to w gabinecie lekarza. Teraz preparat do wymrażania kurzajek można kupić już w każdej aptece.


 

REKLAMAKurzajki − czym są?

Za kurzajki odpowiada brodawczak ludzki, czyli wirus HPV. Kurzajka to inaczej brodawka, która ma szorstką powierzchnię, jest poszarzała i wystaje ponad skórę. Kurzajki niestety dość łatwo się przenoszą. Zachowaj więc ostrożność, bo brodawką można zarazić się od innej osoby, przez
bezpośredni kontakt.

Kurzajka pojawia się głównie na dłoniach i stopach, choć zdarzają się także kurzajki w okolicy narządów płciowych. W takim przypadku lepiej nie podejmuj działań na własną rękę, tylko udaj się do lekarza, który zadecyduje, co dalej zrobić z taką brodawką. 

Kurzajki zazwyczaj nie są niebezpieczne i najbardziej doskwierają ze względów estetycznych. Choć jeśli kurzajka wyrośnie w okolicy paznokcia lub pod paznokciem może być nawet bardzo bolesna. Może także powodować świąd.

 
Preparaty na kurzajki − jakie są ich rodzaje?

Co pomoże na kurzajki? Apteka oferuje różne preparaty na kurzajki. Wybór jest środków na
   
kurzajki jest bardzo szeroki, a większość z nich dostępna jest bez recepty pod linkiem: https://eapteka.pl/kategorie/problematyczne-dolegliwosci/brodawki-i-kurzajki. Jednak zawsze przed wybraniem konkretnego środka dobrze jest odwiedzić dermatologa, który potwierdzi, że jest to faktycznie kurzajka. Gdy uzna to za stosowne, przepisze też odpowiedni lek na kurzajki. 
 
Dawniej, żeby pozbyć się kurzajek, trzeba było odwiedzić dermatologa na wymrażanie kurzajek. Apteka teraz oferuje preparaty z ciekłym azotem, które dają możliwość samodzielnego wymrażania kurzajek. Taki środek to zazwyczaj spray na kurzajki. Pamiętaj, żeby przed użyciem preparatu dobrze przeczytać instrukcję obsługi i odpowiednio wymrozić kurzajkę. Po zastosowaniu tego typu preparatu kurzajka sama powinna odpaść po ok. 2 tygodniach.
 
Możesz  też sięgnąć po inny miejscowy środek na kurzajki. Preparat taki może zawierać substancję czynną, np. kwas mlekowy lub kwas salicylowy, która wypali kurzajkę. Tak kuracja może jednak trochę potrwać, więc lepiej uzbrój się w cierpliwość. Leczenie kurzajki takimi metodami zajmuje czasem nawet 8 tygodni. 

 
Profilaktyka − jak chronić skórę przed kurzajkami?

Ktoś, kto raz miał do czynienia z kurzajkami, z pewnością będzie robił wszystko, żeby ten szpecący problem już nigdy więcej nie powrócił. Co można robić, żeby chronić swój organizm przed kurzajkami? 
 
Podstawą jest oczywiście odpowiednia higiena. Unikaj używania cudzego ręcznika czy innych przedmiotów osobistych. Wirus odpowiedzialny za kurzajki może też łatwo przenosić się w miejscach publicznych, takich jak siłownia czy basen, dlatego zawsze dbaj o higienę i używaj klapków pod prysznic. 
 
Przed wirusem HPV możesz też ochronić się szczepionką. Obecnie szczepi się przeciwko odmianom HPV, które w poważniejszych przypadkach mogą powodować raka szyjki macicy. 
 
Niezależnie, jaką metodę wybierzesz, leczenie kurzajek lepiej zacząć szybko, aby nie roznosić wirusa. Pamiętaj, że zawsze najlepszym pomysłem jest udanie się do lekarza, zanim samodzielnie sięgniesz po preparaty na kurzajki.

(ac)

 
 

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA