BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Profesjonalne, solidne meble warsztatowe – w ofercie CentrumWarsztatowe.pl

13.10.2020 / czytano: 1176 razy


Wyposażając warsztat, czy garaż w narzędzia przede wszystkim potrzebne jest odpowiednie miejsce do pracy.
 
Miejscem tym jest odpowienie stanowisko do pracy, czyli solidny stół wraz z tablicą, na której powiesimy narzędzia.

REKLAMAStół roboczy to nie tylko element niezbędny, ale także konieczny do wykonywania wszelkich prac, czy to blacharskich, czy ślusarskich. Konstrukcja powinna przenosić odpowiednie obciążenia, gdyż wykonywane prace często przy użyciu młotka mogłyby naruszyć konstrukcję. Najczęściej wybieranym obciążeniem statyczny stołów warsztatowych jest 1500kg. Takie obciążenie na pierwszy rzut oka zmoże wydawać się zbyteczne, aczkolwiek praktyka i badania pokazują, iż jest obciążenie wymagane w celu utrzymania stołu zdatnego do pracy przez dłuższy okres czasu.
 

Stół warsztatowy
       
Stół do garażu
 
Solidna konstrukcja i blat to kolejne elementy warte uwagi. Konstrukcja powinna być spawana i skręcana, a także posiadać odpowiednią wagę w celu zachowania stabilności. Najczęściej stosowane blaty są z impregnowanej sklejki wielowarstwowej, zaś wymiar blatu stołu warsztatowego to w przypadku małych 1400x600x40mm, w przypadku dużych stołów wymiar blatu wynosi często od 1960mm do 2230mm długości. Odpowiednia grubość blatu także jest ważna, 40mm pozwala na solidny i stablilny montaż odpowiedniego imadła.
 
Warto wspomnieć także o stołach warsztatowych z szufladami, gdyż i takie potrafią mieć różną konstrukcję. Przed zakupem warto zastanowić się czy potrzebne jest miejsce pod stołem, czy będzie to miejsce do zbierania się brudu i kurzu. W internecie dostępne są stoły z szafkami podwieszanymi do konstrukcji, a także stoły warsztatowe, których blat roboczy opiera się o szafkach stojących na podłożu wypełnionych szufladami od góry do dołu, w logiczny sposób wypełniając nieużytkowaną przestrzeń, zapewniając zaś dodatkowe miejsce na narzędzia.


Zestaw warsztatowy
     
Solidny stół roboczy
 
 
Meble warsztatowe warto wybierać solidne, gdyż wykonywane na nich prace nie należą do najlżejszych. Szafki czy stołu oferowane w wielkich sklepach przy centrach handlowych często nie sprawdzają się przy cięższych pracach. Dlatego warto postawić na solidność wykonania mebli warsztatowych oferowanych przez sklep internetowy Centrum Warsztatowe.
 
Zapytanie ofertowe można przesłać na maila: biuro [@] centrumwarsztatowe.pl
 
Więcej szczegółów w serwisie: CentrumWarsztatowe.pl

Publikacja promocyjna

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA