BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Przygotowanie ogrodu na zimę

13.09.2021 / czytano: 1628 razy

 
    Na razie jeszcze cieszymy się jeszcze piękną jesienią, ale na horyzoncie czasowym pojawia się zima, ze wszystkimi utrudnieniami. Znowu będzie śnieg i mróz, jesienna, potem wiosenna chlapa i błoto.

Trzeba przygotować do zimy przydomowe ogrody,
a w nich baseny, z których tak rozkosznie korzysta-
liśmy w upalne dni.

REKLAMAZaczyna się sezon jesiennych prac w przydomowych ogrodach. Na wygrabienie czekają liście, chociaż ekolodzy doradzają i wprost proszą o to, aby właściciele takich przydomowych ogrodów zostawiali chociaż jedną stertę liści, aby zgadzali się na czasowy nieporządek w wypieszczonych ogrodach, bo w takiej nieuporządkowanej stercie liści i kłączy schronienie na zimę mogą znaleźć jeże i inne żyjątka rezydujące w naszych ogrodach, cały lokalny ekosystem.

Starając się zabezpieczyć ogród przed zimą, trzeba przede wszystkim zadbać o przezimowanie roślin. Są dostępne materiały półprzepuszczalne, zapewniające fluktuację wilgoci, ale zabezpieczające rośliny przed mrozem. Także warstwa śniegu pomaga roślinom przeczekać najgorszy czas mrozów.
 
Zabezpieczyć trzeba także przydomowy basen w ogrodzie. Niezbyt wiele lat temu, w okresie przed i w czasach transformacji ustrojowej w Polsce po 1989 roku w powszechnym mniemaniu posiadanie domu z ogródkiem uważane było za wysoki standard życia, niestety, niedostępny dla wielu. A basen w ogrodzie kojarzył się z luksusem, znanym u nas jedynie z amerykańskich filmów obyczajowych, ukazujących amerykański, wysoki lub nawet luksusowy styl życia.
 
Tymczasem nowoczesne, zaawansowane technologie pozwalają już od dawna na produkowanie i tym samym sprzedawanie raczej niedrogo basenów ogrodowych łatwo montowanych, wykonanych z tworzyw sztucznych, odpornych na warunki pogodowe specyficzne dla naszej strefy klimatycznej.
 
Od wielu już lat posiadanie w ogrodzie przydomowego basenu nie jest już jakimś luksusem, ale dość łatwo dostępnym standardem. Wystarczy się zdecydować, a koszty zakupu i eksploatacji nie są zbyt duże. Nawet przeciętnie sytuowani bez problemu mogą taki standard życiowy posiadać i cieszyć się na co dzień, co prawda tylko w porze letniej, przyjemnością spędzania chwil we własnym, przydomowym basenem – estetycznym, funkcjonalnym i wykonanym z trwałych tworzyw sztucznych.
 
Oczywiście użytkowanie przydomowego basenu wiąże się także z koniecznością przygotowania go do zimy, tak jak całego ogrodu, z jego roślinnością i wyposażeniem.
 
Pomogą w tym eksperci ze specjalistycznej firmy usługowej Wood Pool. - Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem basenów – mówią menadżerowie Wood Pool. - Tworząc nowe produkty kierujemy się funkcjonalnością, bezpieczeństwem użytkownika i dbamy o eleganckie, nowoczesne wzornictwo, zwane ostatnio angielskojęzycznym terminem: design. Poszukujemy innowacyjnych technologii, wprowadzamy nowe produkty.
 
Wood Pool to producent największych przydomowych basenów poliestrowych. Firma we własnym zakładzie wykonuje modele, formy robocze i wzorniki, a z ich pomocą gotowe baseny. Inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zakład produkcyjny i jego park maszynowy. Specjaliści Wood Pool współpracują z najlepszymi dostawcami surowców do produkcji i do zabezpieczania niecki basenu przed warunkami atmosferycznymi, także tymi najtrudniejszymi, charakterystycznymi dla naszej strefy klimatycznej.
 
Wood Pool produkuje i zapewnia montaż, kompleksowe wyposażenie basenów przydomowych, m.in. elementy obiegu wody, system filtracji, ogrzewania i filtrowania wody.  
 
Szczegóły: http://www.wood-pool.pl 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA