BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Rampy aluminiowe - skuteczne ułatwienie dostępu

11.10.2022 / czytano: 1301 razy


    Zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu wielu z nas, kwestia dostępu do miejsc lub budynków bywa niestety problematyczna.

Rozwiązaniem tych trudności mogą być rampy podjazdowe, które ułatwiają transport ciężkich ładunków, a także pomagają w przemieszczeniu się wózków inwalidzkich.

REKLAMASkładane rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych to w wielu przypadkach jedyna możliwość dotarcia osobom poruszającym się przy pomocy wózków inwalidzkich. Dotyczy to przede wszystkim instytucji publicznych jak urzędy, szkoły, przychodnie czy szpitale. Rampy progowe przydatne są także w transporcie tam, gdzie budynki nie są dostosowane do przenoszenia ciężkich pakunków.

 
Rampy gumowe dla bezpieczeństwa

Obecność platformy, po której można poruszać się wózkiem inwalidzkim to jeden aspekt, natomiast równie istotna jest nawierzchnia rampy wykonana z antypoślizgowego materiału. Niestety wjazd po źle zaprojektowanej rampie jest niemal równie niebezpieczny, co próba wjazdu wózkiem inwalidzkim po schodach.

Rampy progowe i specjalne konstrukcje dla osób niepełnosprawnych powinny być wykończone specjalnym materiałem antypoślizgowym. Na szczęście nowoczesne rampy progowe aluminiowe posiadają nową powierzchnię podjazdową, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze dla wózka inwalidzkiego niż rampa podjazdowa pokryta wyłącznie aluminium. Na gumie rzadziej występują oblodzenia, dzięki czemu przyczyniają się większemu bezpieczeństwu użytkowania. Doskonale sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i w środku, a osoba na wózku inwalidzkim ma zapewnione swobodne poruszanie się.

Coraz powszechniejsze rampy uniwersalne przyczyniają się również do likwidacji progów, które były niemałą przeszkodą, jeśli chciał po nim przejechać wózek inwalidzki. Rampa zapewnia większy komfort i sprawia, że osoba niepełnosprawna może w łatwy sposób dotrzeć w każde miejsce. Takie rozwiązanie ułatwi przejazd i zmniejszy wykluczenie społeczne osób z niepełnosprawnościami.    

Aby ułatwić im poruszanie się, świetnie sprawdzają się również szyny najazdowe teleskopowe. Możliwość regulacji sprawia, że podjazd można w pełni dopasować do wózka i potrzeb danej osoby.
 


Rampy podjazdowe w transporcie

W transporcie oprócz standardowej rampy, bardzo przydatne okazują się składane rampy do samochodu. Rampy składane aluminiowe to szybki sposób na załadunek i rozładunek każdego transportu. Rampę aluminiową cechuje duża wytrzymałość, ale również lekka konstrukcja, dzięki czemu całe przedsięwzięcie trwa krótko i nie wymaga nadmiernego wysiłku. 

Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA