BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

10.01.2022 / czytano: 1071 razy


    Kiedyś na rynku były dostępne tylko żaluzje aluminiowe.

Dziś możemy wybierać spośród różnych rodzajów praktycznych rolet. Na rynku dostępne są zarówno
rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Sprawdź, które z nich będą lepszym wyborem
dla Ciebie!

REKLAMAPodczas urządzania domu lub mieszkania nie należy zapominać o praktycznych roletach okiennych. W sklepach można znaleźć różne rodzaje rolet. Podstawowy podział obejmuje rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Jeżeli zastanawiasz się, które z nich sprawdzą się lepiej w Twoim domu lub mieszkaniu, zapoznaj się z naszym poradnikiem!
 
Rolety wewnętrzne – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Rolety wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, są montowane wewnątrz pomieszczeń. Ten typ rolet to idealny wybór w sytuacji, gdy chcemy osłonić pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Rolety wewnętrzne nie tylko pełnią rolę praktyczną, ale w zależności od modelu mogą też stanowić ciekawą dekorację wnętrza. Do wyboru mamy różne rodzaje rolet wewnętrznych.

Do najbardziej popularnych rozwiązań należą rolety klasyczne - roleta okienna wolnowisząca oraz roleta w kasecie do montażu na ramie okiennej. Często wybierane są również rolety okienne dzień noc, które pozwalają na dowolną regulację stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Osoby, którym zależy na maksymalnym stopniu zaciemnienia wnętrza, mogą zdecydować się na rolety zaciemniające.

Jeżeli zależy nam na oryginalnym efekcie, warto postawić na rolety plisowane, które składają się w harmonijkę. Jeśli z kolei chcemy nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter, zdecydujmy się na rolety rzymskie, które stanowią kompromis pomiędzy roletami a tradycyjnymi zasłonami.
Na rynku dostępne są również rolety wewnętrzne przeznaczone specjalnie do okien dachowych.


Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do osłon wewnętrznych, montowane są na zewnątrz budynków. Ten rodzaj rolet zapewnia ochronę przed nasłonecznieniem i spojrzeniami osób z zewnątrz, ale nie tylko. Rolety zewnętrzne oferują również ochronę antywłamaniową i skutecznie ograniczają hałas wewnątrz budynku. Oprócz tego zapewniają świetną izolację termiczną – zabezpieczają pomieszczenie przed zimnem oraz nadmiernym nagrzewaniem.

Poszczególne modele rolet zewnętrznych różnią się sposobem montażu. Możemy zdecydować się na rolety z systemem podtynkowym, natynkowym lub nadstawnym. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane manualnie oraz automatycznie. Niektóre modele rolet są wyposażone w przydatne funkcje dodatkowe - ciekawym rozwiązaniem jest np. roleta z moskitierą.

Zanim zdecydujesz się na zakup wybranych rolet, sprawdź cennik rolet zewnętrznych oraz cennik rolet natynkowych.


Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA