BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sięgają po dokumenty nawet kilkadziesiąt razy dziennie

31.07.2018 / czytano: 3910 razy

Choć krzesło i biurko wydają się nam w biurze niezbędne, nie sposób wyobrazić sobie normalnego funkcjonowania w nim bez szafy. Biuro to miejsce, gdzie zazwyczaj przechowujemy duże ilości dokumentów,
a niekiedy również inne rzeczy – takie jak na przykład odzież robocza. Wszystko to wymaga wydzielonej przestrzeni do przechowywania.

Zamykana szafa wydaje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Idealną szafę do naszego biura znajdziemy w salonie mebli biurowych w Katowicach.

REKLAMAO czym warto pomyśleć przed zakupem szafy do biura? - radzi ekspert z Katowic
 
Nie warto decydować się na zakup szafy do biura w ciemno. Takie meble biurowe nie należą do najtańszych, a nieprzemyślany wybór może spowodować, że nie będziemy z nich korzystać lub będzie to bardzo utrudnione. Pierwszą kwestią, którą powinniśmy przemyśleć jest przeznaczenie biurowej szafy. Zastanówmy się co będziemy w niej przechowywać. Jeżeli będą to segregatory, koniecznie sprawdźmy ich wysokość, a następnie zadbajmy, żeby zmieściły się na półkach. W przypadku, kiedy szafa będzie służyła do przechowywania rzeczy ciężkich, musi być solidnie wykonana. Zakup mebla biurowego wykonanego ze słabej jakości materiałów może zaowocować 
wyginaniem, a w skrajnych wypadkach nawet pękaniem półek.

Większość osób szukających szafy do biura nie ma do dyspozycji nieograniczonej przestrzeni, dlatego liczą się dla nich gabaryty mebla. Opcją wartą przemyślenia są meble biurowe tworzone na wymiar. 
 
Ograniczona przestrzeń biurowa to powód, dla którego warto rozważyć wybór szafy z przesuwanymi, a nie otwieranymi drzwiami. Można zastanowić się także nad mniejszym meblem na kółkach, dzięki któremu będziemy mieć najpotrzebniejsze dokumenty zawsze pod ręką.
   

Przed dokonaniem zakupu dobrze jest się zastanowić również nad tym jaką wagę mają dla nas przedmioty, które zamierzamy umieścić w szafie biurowej. Jeżeli są one szczególnie cenne, być może warto jest pomyśleć nad dodatkowymi zabezpieczeniami lub meblach odpornych na działanie ognia i wilgoci. Nie bez znaczenia jest także estetyka i łatwość w utrzymaniu w czystości.
 
Porządek w szafie to podstawa w nowoczesnym biurze
 
Uporządkowane dokumenty są niezbędne dla sprawnej pracy biurowej. Pracownicy powinni zawsze wiedzieć gdzie szukać tego, co jest im potrzebne. Dobrze zaprojektowana szafa biurowa bez wątpienia im w tym pomoże. W przypadku, kiedy dokumentów wciąż przybywa można pomyśleć o meblach, które da się rozbudować – jeżeli liczba dokumentów się zwiększa, po prostu dokupujemy kolejne półki. Do przechowywania drobniejszych rzeczy dobrze sprawdzą się szuflady. Jednocześnie półki i szuflady szafy biurowej nie powinny być głębsze niż jest to potrzebne. Dla pracowników, którzy sięgają po dokumenty kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie, konieczność pochylania się będzie szczególnie męcząca.
 
Meble muszą być dostosowane do wielkości biura
 
Szafa, tak jak i inne meble biurowe powinny być dostosowana do wielkości biura. O ile w przypadku, kiedy dysponujemy dużą powierzchnią, nasze możliwości wyboru są niemal nieograniczone, w mniejszym pomieszczeniu wielkość mebla ma znacznie większe znaczenie. Właściciele wielu biur starają się maksymalnie wykorzystać dostępną im przestrzeń i decydują się na wybór wysokich szaf – sięgających niekiedy od podłogi do sufitu. Dokumenty, po które pracownicy sięgają najczęściej, układa się pośrodku – tak, żeby nie trzeba było się po nie schylać lub dla odmiany wspinać. Przedmioty o mniejszej wadze mogą być ulokowane na górnych lub niższych półkach.
 
Gdzie przechowywać dokumenty najwyższej wagi?
 
Jeżeli zamierzamy przechowywać w biurze dokumenty, których utraty nie chcemy ryzykować, jedynym rozsądnym wyjściem są meble biurowe z dodatkowymi zabezpieczeniami. Bardzo dużą popularnością cieszą się szafy zamykane na klucz lub meble posiadające wbudowany sejf, które można znaleźć między innymi w salonie mebli biurowych w Katowicach.
 
Współcześnie dostępne są również meble biurowe wykonane z materiałów ognioodpornych, które umożliwiają uratowanie dokumentów nawet podczas pożaru.
 
Połączenie funkcjonalności i estetyki kluczem do sukcesu w naszym biurze
 
Salony mebli biurowych w Katowicach i innych większych miastach oferują bardzo szeroki wybór asortymentu, dzięki czemu konsument nie musi wybierać pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Dostępne są meble biurowe o zróżnicowanej stylistyce, które będą pasowały do każdej przestrzeni biurowej.
 
Gdzie szukać szafy do biura w Katowicach?
 
W Katowicach funkcjonuje kilka doskonale zaopatrzonych salonów mebli biurowych, w których ofercie znajdziemy także różnorodne szafy. W większości wypadków ich adresy można znaleźć w sieci. Osoby spoza Katowic, przed przybyciem do sklepu stacjonarnego mogą zapoznać się z asortymentem na stronie internetowej firmy. Istnieje również możliwość dokonania zakupów przez internet.

Więcej:  www.nonameoffice.pl


Publikacja promocyjna


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA