BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sklep BHP - w co się należy wyposażyć? Jaką ochronę przedsiębiorca powinien zapewnić pracownikowi?

26.11.2021 / czytano: 1244 razy


    Hurtownia BHP to miejsce, gdzie możesz kompleksowo wyposażyć przestrzeń, a przede wszystkim twoich pracowników w niezbędny sprzęt, obuwie, odzież roboczą.

Warto dokonywać takich zakupów, robiąc je świadomie i dostosowując się do potrzeb pracowników. 

REKLAMA
Obuwie ochronne czy buty robocze? 
 
Właściwie każdy sklep BHP oferuje zarówno obuwie ochronne, jak i buty robocze. Czy wiesz jednak, kiedy należy kupić jedne, a kiedy drugie? Przede wszystkim specjalistyczna odzież ochronna (w tym także buty) chronić ma pracownika przed zagrożeniami dla jego zdrowia i życia. Najczęściej sięga się po nią w miejscach, w których pracuje się z niebezpiecznymi (np. żrącymi) substancjami, sprzętem, który może zranić pracownika. Elektroizolacyjne rękawice czy pełnotwarzowe maski BHP będą się więc zaliczały do odzieży ochronnej.

Obuwie BPH czy odzież robocza wcale jednak nie musi być stosowana w tak poważnych sytuacjach. Artykuły BHP takie jak rękawice, koszule, kurtki, spodnie, buty mogą być oferowane pracownikowi jedynie, by nie zabrudził czy uszkodził swojego prywatnego ubrania. W takim przypadku kupuje się odzież i obuwie robocze. Te dwie kategorie odzieży (obuwia, akcesoriów) ochronnej i roboczej to podstawowe rozróżnienie BHP, które warto znać. Sklep internetowy BPH oferuje z reguły zarówno ubrania robocze, jak i te ochronne, dedykowane konkretnym specjalizacjom zawodowym. 

 
Jak wybrać odzież roboczą?

Kask BHP trzeba nosić na każdej budowie, ale jakie ubrania zaoferować pracownikom? Kluczem powinna być przede wszystkim pora roku. Odzież robocza zimowa to zupełnie inna kategoria niż ta letnia czy wiosenna. Ubrania zawsze powinny być dobrane pod kątem warunków, w których pracują konkretne osoby. Warto także uwzględnić, które części ubrania są szczególnie narażone na zabrudzenie, jaki model odzieży zagwarantuje wygodę i swobodę ruchów podczas pracy (ma to ogromne znaczenie np. w przypadku robotników na budowie, spawaczy, hutników itp.).

W wielu przypadkach warto zainwestować na przykład w rękawice wzmacniane, a nie te tradycyjne, które przy określonym rodzaju pracy wyjątkowo szybko się niszczą. Na budowie bardzo przydatne mogą okazać się np. szelki bezpieczeństwa. Kluczem zawsze jest specyfika pracy oraz lista potencjalnych zagrożeń. 


 
Internetowy sklep BHP: co jeszcze oferuje?

Sklep internetowy BHP oferuje także wyposażenie przestrzeni. Dzisiaj tak potrzebne płyny do dezynfekcji, maseczki oraz inne akcesoria to tylko podstawa. W wielu miejscach potrzebna będzie gaśnica, defibrylatory AED. Zawsze warto listę takich zakupów skonsultować ze specjalistą w tym zakresie. 


Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA