BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Ślub w górach. Jakich 7 wytycznych dotyczących planowania uroczystości warto wziąć pod uwagę?

13.06.2022 / czytano: 1241 razy


    Wesele w górach to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Bajeczne widoki górskich szczytów, zapach lasu, a także cisza i spokój
– właśnie dlatego takie ceremonie cieszą się dużą popularnością.

O czym należy jednak pamiętać, decydując się na ślub w górach?

Przedstawiamy 7 ważnych wskazówek. 


REKLAMAŚlub w górach – czy trzeba rezerwować termin
z wyprzedzeniem?

Ślub w górach cieszy się zawsze dużą popularnością. Warto pamiętać, że najlepszą pogodę zapewnimy sobie, decydując się na organizację uroczystości w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień. I choć wesela letnią porą cieszą się największym zainteresowaniem, to ślub w górach w zimowej scenerii może być równie urokliwy. -  W przypadku wesela i ślubu w miesiącach zimowych warto zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli ślub rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok - podpowiada Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy).

Pamiętajmy jednak, że rezerwacja nie obejmuje tylko miejsca ceremonii, ale także pozostałych osób wchodzących w skład „ekipy weselnej”. W przypadku, gdy organizujemy ślub w górach, dobrze jest omówić możliwości techniczne fotografa, kamerzysty, czy osoby obsługującej drony. 

 
 
Dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Zakładając, że na co dzień mieszkasz z dala od miejsca ceremonii, skorzystaj z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby Twój ślub w górach odbył się zgodnie z wytycznymi. Dzięki temu konieczność przyjazdu np. co weekend, aby skontrolować każdy element, zostanie wyelimino-
wana. Ponadto planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami i mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji oraz w negocjacji stawek. Wsparcie Wedding Plannera to także dobre rozwiązanie w przypadku nagłych incydentów. Ekspert zajmie się nimi, nie odrywając Cię od obowiązków.
 
 
Zatrudnij lokalnego fotografa 

W przeciwieństwie do przyjezdnych fotografów, miejscowi będą wiedzieli, kiedy i gdzie robić najlepsze zdjęcia. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie zdjęć ślubnych innych osób,
aby zobaczyć, jak różnorodne mogą być scenerie podczas wesela w górach.
 

Wycieczka dla gości? Dobry pomysł!

Twoi goście to prawdopodobnie na co dzień nie mieszkają w regionach górskich, dlatego wesele w górach to świetna okazja, aby i oni mogli odpocząć, doceniając piękną przyrodę. Być może warto zarezerwować im wcześniej nocleg, aby jeszcze przed uroczystością mogli przejść się po okolicy lub skorzystać z lokalnych atrakcji.
 
 
W jaki sposób przygotować gości na wesele w górach?

Zachęć gości weselnych do spakowania kilku warstw odzieży, nawet jeśli ślub odbędzie się w połowie lipca. Rozważ rozesłanie linków do aktualnej prognozy pogody lub przygotuj dla nich listę kontrolną rzeczy, które warto zabrać przyjeżdżając w góry. 
 
 
Skorzystaj z lokalnych przysmaków

Wiele par decyduje się na ślub w górach nie tylko ze względu na przepiękne widoki, ale także
na typowo górskie dania, które mogą zagościć w menu weselnym. 
- Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.
 

Ślub w górach - pamiętaj, co jest ważne

Na koniec pamiętaj, że podczas wesela, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa najważniejsze jest cieszenie się chwilą. Jeśli będziesz o tym pamiętać, cała uroczystość z pewnością minie w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć górskie wspomnienia na całe życie! 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA