BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sprzęt rehabilitacyjny w sklepie medycznym Reha-Max

22.11.2023 / czytano: 793 razy


   
Jak uzyskać dofinansowanie, krok po kroku.

Sklep medyczny Reha-Max na swoich stro-
nach https://reha-max.pl/  publikuje pełny zestaw informacji na temat zasad i procedur uzyskiwania dofinansowania sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego.  


Zasady zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

REKLAMADofinansowanie refundacja Narodowego Fun-duszu Zdrowia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Zasady zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 06.12.2013r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Zawiera ono szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokość udziału własnego Świadczeniobiorcy, kryteriów ich przyznawania oraz okresów ich użytkowania.
 
Osobie niepełnosprawnej ubezpieczonej przysługuje bezpłatne lub z dopłatą zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze. Są to między innymi: wózki inwalidzkie, pionizatory, siedziska rehabilitacyjne, poduszki przeciwodleżynowe, stabilizatory, gorsety, protezy kończyn, kule, laski, materace przeciwodleżynowe, inhalatory, pieluchy i inne. Poniżej opis formalności których należy dopełnić aby uzyskać dofinansowanie na przykładzie wózków inwalidzkich. 
 
O dofinansowanie NFZ na zakup wózka inwalidzkiego osoby dorosłe mogą ubiegać się raz na 4 lata, a dzieci od 3 do 18 roku życia raz na 3 lata. W przypadkach uzasadnionych okres ten może zostać skrócony. Jeśli pacjent dostał dofinansowanie na wózek inwalidzki, może jednocześnie ubiegać się o dofinansowanie do innego sprzętu np. pionizator, ortezy. 
 
Procedurę zapoczątkowuje skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do lekarza specjalisty. Następnie lekarz specjalista (ortopeda, neurolog, lekarza rehabilitacji medycznej, reumatolog, chirurg) wydaje zlecenie na odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Konieczne jest potwierdzenie wniosku w Wojewódzkim oddziale NFZ zgodnym z miejscem zamieszkania.
 
Konsultant sklepu medycznego Reha-Max https://reha-max.pl/  pomaga w realizacji wniosków, wraz z załatwieniem formalności związanych z dalszym etapem uzyskania dofinansowania, uzgodnienie terminu prezentacji oraz pomiaru i doboru wózka inwalidzkiego.
 

Na stronie https://reha-max.pl/dofinansowania/  publikowany jest aktualny wykaz sprzętu rehabilitacyjnego refundowanego przez NFZ.  
 
 
Wybrane pozycje:
 
Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna
 
Materac przeciwodleżynowy (z wyłączeniem materacy piankowych) 
 
Pionizator
 
Wózek inwalidzki ręczny 
 
Wózek inwalidzki dziecięcy – dla dzieci    
 
Wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich z systemem szybkiego demontażu kół, składany, dla osób samodzielnie poruszających się na wózku – dla dorosłych i dla dzieci.
 

Dofinansowanie refundacja NFZ
 
Osoby, które mają problem z wpłaceniem udziału własnego lub potrzebują sprzętu, którego cena przekracza kwotę refundacji NFZ, mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR), wynoszące nawet do 150% limitu wyznaczonego przez NFZ, np.:
 
Wózek wykonany ze stopów lekkich z systemem szybkiego demontażu kół:
 
Wózek inwalidzki specjalny
 

Dofinansowanie z PCPR/MOPR na sprzęt rehabilitacyjny, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
 
Jest to forma dofinansowania, która umożliwia otrzymanie kwoty w wysokości maksymalnie 60% wartości wybranego sprzętu. Ten typ dofinansowania dostępny jest przy zakupie różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, w tym sprzętu do ćwiczeń, mat do hydromasażu, sprzętu toaletowego dla niepełnosprawnych, koncentratorów tlenu i wielu innych produktów do rehabilitacji.
 
 
Dofinansowanie z PCPR/MOPR do likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych
 
Kolejna z form dofinansowania, umożliwiająca uzyskanie dofinansowania w wysokości nawet do 80% wartości sprzętu. Dofinansowanie to można uzyskać starając się np. o zakup łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika wannowego, transportowo-kąpielowego, schodołazu jak również wieli innych specjalistycznych urządzeń, których celem jest ułatwienie przemieszczania się osobom niepełnosprawnym.
 
 
Ortezy kończyn górnych i dolnych 
 
Konsultanci służą poradą – zdalnie oraz w sieci stacjonarnych Sklepów Medycznych Reha-Max. Podstawowy asortyment ortez kończyn górnych dolnych, ich zastosowanie i charakterystyka są eksponowane na stronie:
https://reha-max.pl/kategoria-produktu/zaopatrzenie-ortopedyczne/ortezy-konczyn-gornych-i-dolnych/
 
 
 
Sprzęt rehabilitacyjny
 
Dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorujących, których zdolności samodzielnego poruszania się zostały ograniczone, na stronie https://reha-max.pl/kategoria-produktu/sprzet-rehabilitacyjny/  eksponowany jest specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, który umożliwi szybsze powrócenie do sprawności i podniesie komfort życia.
 

W ofercie sklepu medycznego Reha-Max jest sprzęt rehabilitacyjny, taki jak:
 
Foteliki samochodowe rehabilitacyjne
 
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne
 
Pionizatory rehabilitacyjne
 
Siedziska ortopedyczne foteliki rehabilitacyjne
 
Balkoniki chodziki podpórki rehabilitacyjne
 
Urządzenia multifunkcyjne dla niepełnosprawnych
 
Schodołazy dla niepełnosprawnych
 
Krzesełka windy schodowe dla niepełnosprawnych i seniorów
 
Podnośniki dla niepełnosprawnych
 
Próżniowe poduszki STABILO
 
Rowery rehabilitacyjne trójkołowe
 
Poduszki materace przeciwodleżynowe.
 
 
(ac)
 
 
Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA