BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sztuczna trawa na taras – jak wybrać najlepszą?

30.12.2021 / czytano: 852 razy

 
    Każdy właściciel domu z tarasem i balkonami, czy restauracji lub hotelu z tarasami i innymi płaszczyznami wystawionymi na oddziaływanie warunków atmosferycznych wie, jakim problemem jest utrzymanie tych tarasów i balkonów.

Płytki pękają pod wpływem na przemian mrozu i nasłonecznienia, często odpadają, a inne wykończenie tarasów i balkonów jest niepraktyczne, często droższe niż utrzymanie tradycyjnie wykonywanych tarasów i innych powierzchni użytkowych.


REKLAMARozwiązaniem problemu jest sztuczna trawa. Nie trzeba jej kosić ani podlewać. Niestraszna jest jej nawet długotrwała susza. Trawnik ze sztucznej trawy nie wymaga także nawożenia. Z łatwością też można ją utrzymać w czystości oraz jest niewrażliwa na oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Sztuczna trawa z wyglądu jest podobna do wykładziny dywanowej czy dywanu w zielonym kolorze. Jest bardzo miękka, można z przyjemnością chodzić po niej boso. Jest przeznaczona do układania na balkonach i tarasach. Można wykorzystać ją również w przydomowym ogrodzie czy przy urządzaniu kawiarnianego lub restauracyjnego ogródka. Sztuczna trawa poza ułożeniem wymaga bardzo mało zabiegów pielęgnacyjnych.
 
Sprawdza się w domach, w których są małe dzieci. Zabrudzenia czy drobne śmieci lub okruszki można łatwo zmieść, można je też spłukać. Jeśli sztuczna trawa na taras lub balkon mocniej się zabrudzi, z łatwością zabrudzenia usuniemy, myjąc ją ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinno się wykonać raz na kilka miesięcy jest wyczesanie ułożonego ze sztucznej trawy trawnika twardą szczotką.
 
Zakupienie sztucznej trawy nie stanowi żadnego problemu. Można kupić sztuczną trawę w sklepie Interoom. Sztuczna trawa może różnić się od siebie długością źdźbeł. Ułożenie sztucznej trawy jest proste. Należy jedynie pamiętać o wykonaniu odpowiedniego drenażu. Na podłożu ze sztuczną trawą nie może zalegać bowiem woda. Szczególnego przygotowania wymaga podłoże pod sztuczną trawę układaną w ogrodzie. Miejsce, na którym będzie układany sztuczny trawnik należy wyrównać, a następnie nanieść warstwę tłucznia. Tłuczeń należy ubić. Kolejną warstwę powinna stanowić agrowłóknina, która zapobiegnie wyrastaniu chwastów. Dopiero na agrowłókninie można ułożyć sztuczną trawę. Poszczególne rolki sztucznej trawy należy rozwijać w tym samym kierunku.
 
Sztuczna trawa jest mało wymagająca. Nie trzeba jej podlewać, kosić i nawozić. Jest odporna na promienie UV. Ze sztucznej trawy można ułożyć trawnik w altanie, można wykorzystać ją na balkonie czy tarasie. Sprawdzi się także w ogrodzie. Jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, którym brak czasu na zajmowanie się uszkodzeniami tradycyjnych powierzchni tarasów, balkonów i innych płaszczyzn wystawionych na oddziaływanie skrajnych temperatur – mrozów i upałów, lodu, roztopionego śniegu, deszczu itd. W ogrodzie sztuczna trawa zapewnia zawsze znakomity wygląd trawników, bez pracy nad utrzymaniem wyglądu naturalnej trawy, co jest pracochłonne i zmusza do systematycznego dużego nakładu pracy i starań o wygląd trawnika.
 
Sztuczna trawa rozwiązuje te problemy, jest praktyczna i estetyczna, tańsza w utrzymaniu niż naturalny trawnik. 
Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA