BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Uśmiech Puchatka to uśmiech dziecka potrzebującego naszej pomocy

07.10.2016 / czytano: 3278 razy


Już w kilku miastach w różnych regionach działa Fundacja Uśmiech Puchatka – w Lublinie, Radomiu i w Skarżysku-Kamiennej. Akces zgłaszają wolontariusze z Nowego Sącza, Włodawy w woj. lubelskim, Koszalina, Warszawy i z innych miast i miejscowości. Szczególnie potrzebną formą współpracy jest wolontariat hospicyjny lub w Domu Dziecka. A także pomagać można organizując koncerty charytatywne, wystawy, festyny, konkursy artystyczne i sportowe dla dzieci, wiele form współpracy jest przydatnych.

REKLAMAEntuzjazm młodych i doświadczenie starszych osób łączą się w działalności Fundacji. 
– Cieszymy się, że zwłaszcza młodzież jest nastawiona pozytywnie do pomagania potrzebującym – mówi Marta Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka. – W kilku miastach i miejscowościach właśnie młodzi ludzie zgłaszają chęć działania, dopytują się o możliwości włączenia się do naszej działalności. Ale nie tylko młodzież, bo angażują się także osoby doświadczone życiowo.
 
Oprócz Marty Smal, zarząd Fundacji Uśmiech Puchatka www.FundacjaUsmiechPuchatka.pl
współtworzą: Piotr Smal - wiceprezes rady, Mirosława Dalka - członek zarządu, Zdzisława
Adamska - członek zarządu oraz Dawid Adamski
- prezes rady i Paulina Adamska - członek rady. Osoby tworzące zarząd Fundacji mają dorobek zawodowy w pracy z dziećmi i doświadczenie organizowania pomocy socjalnej.

W działalności Fundacji ważna jest także współpraca z innymi organizacjami i stowarzyszeniami, których celami statutowymi
jest organizowanie pomocy potrzebującym, działania edukacyjno-oświatowe i w dziedzinie kultury, pomoc w leczeniu, propagowanie dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych.

 
   
Z potrzeby serca pomoc jest potrzebna dzieciom w różnych regionach, często w sytuacjach poruszających emocje. – Przeprowadzamy zbiórki datków i pomocy rzeczowej dla dzieci dotkniętych przewlekłymi schorzeniami, na przykład przed kilkoma dniami dla Bartka z Radomia, który cierpi na zanik mięśni – dodaje Marta Smal. – Środki darczyńców pomogą w sfinansowaniu zakupienia specjalistycznego obuwia ortopedycznego oraz czekają to dziecko kolejne operacje w warunkach klinicznych.
 
Fundacja Uśmiech Puchatka realizuje swoje cele poprzez prowadzenie poradnictwa obywatelskiego, w postaci niezależnych usług wspierających aktywizację zawodową i społeczną osób marginalizowanych społecznie, działalność edukacyjną, wydawniczą i badawczą, współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi.
 
- Zapraszamy do współpracy wolontariuszy w różnym wieku – zachęca prezes zarządu Fundacji,Marta Smal. – Liczy się własna inicjatywa i pomysłowość zgłaszającego się wolontariusza lub całej grupy, szkoły i innych środowisk.
 
Atutem Fundacji jest umowa partnerska z Kancelarią Odszkodowawczą, która pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a wolontariusze mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną udzielaną przez Kancelarię, a także udział Fundacji w projektach unijnych oraz w różnych inicjatywach podejmowanych przez władze marszałkowskie, wojewódzkie, miejskie, gminne itp.
 
Pytania i zgłoszenia wolontariuszy można kierować do Zarządu Fundacji telefonicznie pod nr 509 975 567
lub e-mail: fundacjausmiechpuchatka.radom[@]gmail.com

 
Więcej o działalności Fundacji: www.FundacjaUsmiechPuchatka.plLista komentarzy

25-01-2017 20:52 Marcin napisał:
Ta fundacja zbiera dla chorego chłopca jeden procent z rozliczenia PIT.Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA